Prizler arası kontrol kalemi parlaklığı farkı neden olur?

Çorapsız olarak beton zemine basın kontrol kaleminin parlaklığına bir bakın. Hafif gıdıklanırsanız bana saydırmayın..Kaç kez cevap vermişler hala aynı soruyu soruyorsunuz pes doğrusu ne merakmış..
Çorapsız bu kış günü beton zemine basılır mı bilemedim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Çorapsız olarak beton zemine basın kontrol kaleminin parlaklığına bir bakın. Hafif gıdıklanırsanız bana saydırmayın..Kaç kez cevap vermişler hala aynı soruyu soruyorsunuz pes doğrusu ne merakmış..
Güdür güldür programındaki eşofmanlı şefket hocanın tavsiyeleri aklıma geldi.😂

Kontrol kalemi ile herhangi bir ölçüm yaptığımı iddia etmiyorum, sadece neden parlak yandığını sordum.
Amacım bundan bir çıkarım yapmak değil , doğasını soruyorum
Hepsini okudum cevabımı geri almıyorum. En başta Serkan Bey cevapladı. Ne dedi biri size kötü konuşur o zaman bile değişir parlaklık...

Hepsini okudum cevabımı geri almıyorum. En başta Serkan Bey cevapladı. Ne dedi biri size kötü konuşur o zaman bile değişir parlaklık...
"Prize erişim sırasında vucudum herhangi bir pozisyona geçmek zorunda kalmıyor,
ne yaparsam yapıyım 100 adet denemede de o priz aşırı parlak yakıyor"
Yazdım ben de
sorumu tekrarlıyorum ''multimetreyle gerilimi nasıl ölçtünüz?''
421124.jpg

"Prize erişim sırasında vucudum herhangi bir pozisyona geçmek zorunda kalmıyor,
ne yaparsam yapıyım 100 adet denemede de o priz aşırı parlak yakıyor"
Yazdım ben de
Tüm şartların aynı olduğunu nereden çıkardınız ? Zemin yapıları farklıdır, aynı zemin olsa bile dirençleri farklıdır ölçtünüz mü ki şartlar aynı diyorsunuz?
Mesela şim ben sizi kızdırıyorum belki şimdi baksanız parlaklık yine değişecek.. Anlatabiliyor muyuz?

Tüm şartların aynı olduğunu nereden çıkardınız ? Zemin yapıları farklıdır, aynı zemin olsa bile dirençleri farklıdır ölçtünüz mü ki şartlar aynı diyorsunuz?
Mesela şim ben sizi kızdırıyorum belki şimdi baksanız parlaklık yine değişecek.. Anlatabiliyor muyuz?
Zeminden kastınız prizin olduğu duvar değil mi ?
Önceki yazılarımda duvardaki nemden vs olabilir mi diye sordum zaten

Diğer odalara göre mutfak az ışık alıyorsa loş ise bundan kaynaklı bir yanımsama olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,592
Son üye
E.E.M.

Yeni konular

Geri