Priz topraklamalarında faz var

Üstat şantiyede kalıyorum kaldıgım koguştaki su ısıtıcısına (metal gövdeli) dokundugumda baya baya akıma kapıldim k.a.r yerine troid kullanmıştım fakat açmadı hattı aklıma ilk gelen ısıtıca prolem oldugu idi snra nötr toprak arası olcum yaptigimda 220 yakin bi v olcusmustum bunun 1 katta oldugum icin notr ile toprak olctugumde 0 a yakin topraklama hattı ile toprak arasi ise yine 220 ye yakin bi dger di ararken ederken sorunun yan koguşumdaki ufonun faza denk düsen kablasunun eriyip govdeye degmesi ve benim topraklama hattının ise toprak temasının kesilmesinden troidin açmaması olarak görmüştüm

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.
teşekkür ederim bende şimdilik ufo kullanıyorum bir bakayım ayrıca sorun varsa benim dairede vardır çünkü binada benden başka
topraklaması olan daire yok

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Üstad ufo örnekti o an prize ne takıyorsanız ona bi bakinmanizda fayda var

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Arkadaslar konu 2014 kapanmış ama benim 2015 yılında başıma ilginç bir olay geldi çamaşır makinesi için çalıştığım yerin lojmanların birine servis gelmiş ve arızanın prizden kaynaklandığı söylemişler ve beni çağırdılar priz değiştireyim dedim fakat enterasan bir olay toprakta elektrik var beni çarpıyor fakat bina içindeki dağıtım panosundaki sigortaları indirincede toprakta hattında prizde elektrik gitmiyor faz gözüküyor normal nötür uçta ve faz ucunda sıkıntı yok sigorta faz kablosunun elektrik kesiyor ama topraktaki elektrik faz devamlı var aklıma söyle bir şey geldi diğer binalardan birinin cihazında faz kaçağı var ve bizim dairenin toprak hattına veriyor diye bir mantık oluştu ben de fakat sorunu tam olarak çözemedim ve ayrıca merak ettim halende merak ediyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,150
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri