Priz , sigorta, kablolar bağlı aletleri kaldırırmı ?

Berkay D.

Üye
odamdaki prizden uzatma kablosu var modem , gpon ve 24 v adaptör takılı ordan bir tane daha uzatma taktım bilgisayar için : monitör kasa ve 18 watt lık ses sistemi orayada uaztma taktım yatağımın başına şarj aleti için
sıkıntı çıkarmı yangın felan çıakarırmı? fazla gelirse sigorta atarmı? kablolar çekilen akımı kaldırırmı?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Hocam kullandığınız uzatmalı prizin üzerinde watt bilgisi yazıyor mu? Ayrıca bilgisayarınız ve monitörünüz kaç watt? Muhtemelen çekilen akımı kaldırır ama priz kalitesizse sorun olabilir.

Hocam kullandığınız uzatmalı prizin üzerinde watt bilgisi yazıyor mu? Ayrıca bilgisayarınız ve monitörünüz kaç watt? Muhtemelen çekilen akımı kaldırır ama priz kalitesizse sorun olabilir.
prizin üzerin amper değeri yazıyor 16 A
kasa 250 watt
monitör 1.1 A yazıyor watı yazmıyor

Taktığınız yüklerin hepside basit yükler. Taşıma kapasitesi yönünden hiç bir sıkıntı olmaz.

odamdaki prizden uzatma kablosu var modem , gpon ve 24 v adaptör takılı ordan bir tane daha uzatma taktım bilgisayar için : monitör kasa ve 18 watt lık ses sistemi orayada uaztma taktım yatağımın başına şarj aleti için
sıkıntı çıkarmı yangın felan çıakarırmı?
fazla gelirse sigorta atarmı?
Atmaz hocam. Anlattınız gibiyse.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri