Priz kablo yanması

cErEyAnn

Üye
Herkese selamlar Elektrikli ısıtıcıyı uzun süre çalıştırınca prizde fişte yanma meydana geliyor Sebebini kabaca biliyoruz ancak ayrıntılı cevap verebilecek olan var mı? Ve çözüm önerilerinize bekliyorum...

Isıtıcı gücü nedir?

Fiş ısıtıcının kendi fişi mi uzatma mı yaptınız?

Prızde veya ısıtıcı fişi baglantılarında gevşeklık olabılır. Isıtıcının fişi ucuz olsun dıye akım kapasıtesı düşük fiş kullanabılıyor. 16 amper kaucuk prız kullanın.

Fiş ısıtıcının kendi fişi evet
ayrıca ısıtıcı bilinen bir marka
Mesele bence de bu amper mevzuundan örnegin bi televizyon saatlerce çalışsa böyle bi sorun ortaya çıkmıyor yaklaşık 10 kat güç farkı var şunu sormak istiyorum
evlerde kullandığımız prizler genelde kaç amper olur?
prizi 16lık yapsak bu sefer fiş ısınmaz mı?
son olarak da prizi de degiştirsek tellerde bi ısınma olma ihtimali var mı?

Fiş ısıtıcının kendi fişi evet
ayrıca ısıtıcı bilinen bir marka
Mesele bence de bu amper mevzuundan örnegin bi televizyon saatlerce çalışsa böyle bi sorun ortaya çıkmıyor yaklaşık 10 kat güç farkı var şunu sormak istiyorum
evlerde kullandığımız prizler genelde kaç amper olur?
prizi 16lık yapsak bu sefer fiş ısınmaz mı?
son olarak da prizi de degiştirsek tellerde bi ısınma olma ihtimali var mı?

Kendi fişi ise priz kontaklarında gevşeklik vardır. Değiştirip deneyin. Standart 220 V topraklı prizler zaten 16 Amperdir.

Saygılar....

Bu gevşeklik fişin ucundaki metalin prizdeki metale temasında da olabir mi yani biraz bol mu acaba
o gevşekliği gidersem ısıtıcının uzun süre çalışması herhangi bir yerde ısınmaya sebep olmaz mı

forbest'ten veya 1liracıların sattığı priz,uzatmalar dandik oluyor 300watt pc+ 17,5'' led monitör +2.1 18watt hoporlör bağlı uzatmanın fişini forbest'ten aldığım 3'lü prizde yandı priz faz,notr pinlerini tutan parçaları gevşek viko dışında priz,uzatma kablosu kullanmayın ikea'nın sattığı da iyi gibi...
ama 2300watt bir sobaya 1'lik kablolu uzatmada kullanmayın...
o gevşekliği düzeltsende gene olur sıcak işlem yapılması gerek şeklini koruması için yani şekli verip tavlamak gerek bu evde olmaz zaten kullandıkları metal adi teneke.

Bu gevşeklik fişin ucundaki metalin prizdeki metale temasında da olabir mi yani biraz bol mu acaba
o gevşekliği gidersem ısıtıcının uzun süre çalışması herhangi bir yerde ısınmaya sebep olmaz mı

Priz çok pahalı bir şey değil, hemde elinizdeki zaten kavrulduysa, kontakları yansıysa neden değiştirmiyorsunuz? Ben olsam değiştirmeyeceksem sökmeye üşenirdim.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri