Priz anahtar yardımı

Bu tek kasaya tadilat yapmadan uyuyor mu..

Arkadaşım.Tek kasada birkaç işlem yapacak sistem pek sağlıklı olmaz.Sana tavsiyem,prizin yanına(ya da anahtarın yanına ) yeni bir kasa yeri aç.Kabloları aynı delikten geçir.Ama priz ve lambanın hatları ayrı olsun.Kablo ebatları da farklı olacaktır.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
yeni taşındıgım evin odasında gece lambası yoktu.1 komitatör ve priz vardı komitatör oda ve balkondaki lambaya ait.çekiç murç yardımı ile küçük çaplı bir tadilatla geçmeli kasa ile(3 lü ) işi hallettim gece lambasını taktım.görsel olarakda daha güzel görünüyor. bence tadilat yaparak geçmeli kasa kullan.fazla kırmadan yaparsan boyaya ihtiyaç duymazsın

yeni taşındıgım evin odasında gece lambası yoktu.1 komitatör ve priz vardı komitatör oda ve balkondaki lambaya ait.çekiç murç yardımı ile küçük çaplı bir tadilatla geçmeli kasa ile(3 lü ) işi hallettim gece lambasını taktım.görsel olarakda daha güzel görünüyor. bence tadilat yaparak geçmeli kasa kullan.fazla kırmadan yaparsan boyaya ihtiyaç duymazsın

çok uraşmışsın 3 lü anahtarlarda var piyasada tek kasaya girebiliyo;)

mer arkadaşlar benim sorunum sıvacı veya fayanscı pırız ve anahtar kasalarını kapatmış bunların yerinı tam olarak tespıt eden bir cahaz varmı

Bu konu ile ilgili olarak en iyi firma Vimar'dır.(İtaly) Site ve kataloglarında hem kasa hem de modul ölçülerini çok detaylıca açıklamışlar. Vimar SpA, sito istituzionale | Vimar SpA dan girilebilir fakat maalesef türkçe dil opsiyonu bulunmuyor. Türk standartı CEE60 normunu izler(kasaların çapı 60 mm).Vimar modul ürünleriyle, aynı mesafeye tam iki kat anahtar veya priz farketmeksizin sığdırabiliyoruz,fakat arkadaşların da uyardığı gibi priz tipi değiştiğinden(yine topraklı oluyor fakat toprak ortada ) fiş tipi de uyumlu olmak zorunda.(ya da adaptör kullanılmalı).Kolay gelsin

mer arkadaşlar benim sorunum sıvacı veya fayanscı pırız ve anahtar kasalarını kapatmış bunların yerinı tam olarak tespıt eden bir cahaz varmı

Bu tip cıhazlar vardır da cok pahalı olur.??
Ben ce diger dairelerde ki kasalara bak ölc.110 gr cekıcle tıkla bul ben oyle buluyorum.en fazla 1-2 fayans kırılır yapıstırırsın.

Hasan Beye katılıyorum;

Şantiye elektriği kurmuyorsun. Kendi evinde kullanacaksın ama ısrarla yapacam dersen biticino yada gewiss markarında var istediğin ama çok pahallıdır

katılıyorum çok kalitesiz ürünler

suan modüler seri üreten firmalar var. bunlar yap boz mantığıyla kuruluyor. kasayı alıyorsun ki bunlar 3 lü 4lü 6 lı gibi oluyor ve içine yerleştirmek istediğin aparatı alıp istediğin gibi dizayn ediyorsun. ister data ister topraklı priz ister komitatör ister tv uydu çıkışı ... anlayacağın hayal gücüne kalmış. buarada fiyatlarda şıklığının yanında bişey değil

Piyasada bu türden birsürü cihaz var birtanesi;
Kablo Takip Cihazı METREL MI-2093 - www.datametral.com

nya kabloyu buatta sürüp enerji verirseniz boru çok derinde değilse dijital göstergeli ucuz kontrol kalemiyle bunu bulabilirsiniz enerjili kabloda uyarı veren (elektronik devreli) kontrol kalemleride var.
+ bir yöntem buattan yeri belli olmayan kasaya giden boruya su dökerseniz suyun yayıldığı noktadan kasanın yerini tespit edebilirsiniz.
Anlattıklarımın hepsi uygulattığım ve netice aldığım metodlardır.

Aydınlatma Anahtarı+priz mevzusuna gelince yönetmeliklere aykırıdır uygulamayınız.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri