Primer sargı boşta ısınıyor

Primer sarım sayısı ve iletken kesiti nedir.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sekonder de olmasını istediğim akımlar
715v 200Ma
6.3v 5A
5v 5A
tam yükte çalışmayacak gerçi
0.20 0,30 ile bu akımları çekebilirmiyim primerden?

Son düzenleme:
Sekonder de olmasını istediğim akımlar
715v 200Ma
6.3v 5A
5v 5A
tam yükte çalışmayacak gerçi
0.20 0,30 ile bu akımları çekebilirmiyim primerden?
Çevirme oranlarına,çekilecek akımlara ve iletken akım taşıma kapasitelerine bakıldığında rahatlıkla kaldırabileceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Çevirme oranlarına,çekilecek akımlara ve iletken akım taşıma kapasitelerine bakıldığında rahatlıkla kaldırabileceğini düşünüyorum.
020-030 primer tel ? 2 trafo daha var önceden sardırmıştım nüve cm2 aynı sayılır onların primerleri de tel çapı 060-70 arası

Evet sarım sayısını arttırmanız gerekiyor. Yeni dönüştürme oranına göre sekonderide düzenlemeniz gerekiyor. Sarım için yer yok ise kesiti düşürmeniz gerekecek. Sac kalitenizi bilmiyorum kalitesiz ve düzgün yerleştirilmemiş sac verimi düşürür. Sarım yapılacak hacimler yarı yarıya olmalı tel kesidinizde fazla gibi. Hesap yapmadım pratik baktım. Volt başına sipir hesaplarına tekrar bakın. Trafonuzun gücü 200 vat görünüyor.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Problem karkastan kaynaklanıryor sanırım. kalın izole karton dan yapmıştım ve izole kağıdı olarak aydınger kağıdı kullanmıştım. Yeniden ve bakırsız fr2 den yaptım yeniden sardım 540 tur yerine yeni hesaba göre 477 tur da primer buz gibi. Trafo konusunda bu problem yüzünden baya bi formül hesap kitap öğrenmiş oldum yardımlarınız için çok teşekkürler. Online olarak bi hesaplama sitesi var çok kullanışlı geldi bana.
http://www.giangrandi.ch/electronics/trafo/trafo.shtml

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri