Prfofilo no frost sogutucu bolumu buzlaniyor

bu dolapta rezistans yani no frost dolaplardaki gibi ısıtıcı yok.

sizin termostat ya görev yapmıyor birde fan çalışıyor mu kontrol edin ama termostat olması daha ağır basıyor.
Cevap icin tesekkurler ustam. Bu model no frost diye geciyor ustam. Modelini yazdigimda oyle yaziyor.
Sogutucu bolumunu actigimda kapak butonuna elimle bastigimda fan calisiyor ustam.
Aralarda termostati kontrol edeyim ustam.
Baska bakmam gereken yer var mi acaba?

İyi günler dün bu marka farklı model sanırım BD2201TE bir buzdolabı söktüm. Babamgilindi ve o fanın olduğu yerde peynir zeytin ne varsa donduruyordu. Söktüğümde tam o karlanan yerde rezistans çıktı ve rezistansın soket uçları kabloyu bırakmış. Muhtemelen beş altı ay önde taşınma esnasında oldu. Kaç tamirciye sorduysak rezistans arızası demedi ama yapılmaz dedi. Belki formda yaptırabilen yada alternatif çözüm bulan vardır ama rezistansı sökmek ve buzdolabını tekrar eski haline getirmek imkansız gibi bişey. Çünkü etrafındaki saclar ile içindeki plastik kısım arası komple yalıtım köpüğü basılmış.

Siz yapabildiniz mi ustam?
Bu modelde durum ne acaba? Degisik fikirler geldi. Kafam karisti.
Bu arada su buton ne ise yariyor.

Ekli dosyalar

• IMG-20180812-WA0005.jpeg
    IMG-20180812-WA0005.jpeg
    80.5 KB · Görüntüleme: 19
Ben yapılamayacağını söyledikleri için söktüm. ama arkadaşın dediği gibi rezistans arızası olabilir. Çünkü o hizada rezistans var. o buton bu buzdolabında yoktu.

Bu no frost degilmis galiba. Derin dondurucuymus. Onun icin rezistans olmazmis bunda.

Bu no frost degilmis galiba. Derin dondurucuymus. Onun icin rezistans olmazmis bunda.
merhaba aynı buzdolabından bende de var, benim sorunum ise alt kısmın az soğutması, üst kısımda sorun yok,
sorunu çözebildiniz mi acaba?

İyi günler dün bu marka farklı model sanırım BD2201TE bir buzdolabı söktüm. Babamgilindi ve o fanın olduğu yerde peynir zeytin ne varsa donduruyordu. Söktüğümde tam o karlanan yerde rezistans çıktı ve rezistansın soket uçları kabloyu bırakmış. Muhtemelen beş altı ay önde taşınma esnasında oldu. Kaç tamirciye sorduysak rezistans arızası demedi ama yapılmaz dedi. Belki formda yaptırabilen yada alternatif çözüm bulan vardır ama rezistansı sökmek ve buzdolabını tekrar eski haline getirmek imkansız gibi bişey. Çünkü etrafındaki saclar ile içindeki plastik kısım arası komple yalıtım köpüğü basılmış.
merhaba aynı buzdolabından bende de var, benim sorunum alt kısmın az soğutması,
ancak sökülecek bi kapak vs bulamadım termik termostat rezistans vb kontrol edebilirim diye düşündüm.
söktüm demişsiniz, söktüm derken dolabı parçalayıp mı söktünüz hocam? fanın alt kısmını düzgünce kesip rezistansa ulaşabilir miyim? muhtemelen rezistans arızası nedeniyle buz kütlesi erimediğinden 10-12 derecen aşağı düşmüyor alt kısmın derecesi.

Arkadaşlar benim dolabım düzeldi. Sanırım çocuklar çok fazla aç kapa kapıyor. Ondan olmuş. Geceleri dolap duruyor o buzları eritiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri