premier pht-55 ses sistemi

Merhaba premier pht-55 ses sisteminin kumanda alicisi calismiyor konu ile bilgisi olan yardimci olursa cok tesekkur ederim

öncelikle kumandanın kesin arızalı olmadığını tespit ettiyseniz ses siteminin IR alıcı gözünü değişmeniz yeterli olacaktır büyük ihtimal.Kumandanın sağlamlığını cep telefonunuzun kamerasıyla bile test edebilirsiniz genelde öncelikli arıza hep kumandada çıkar kontrol etmekte fayda var kolay gelsin...

Kumanda saglam o sekil test ettim bende ir gonderiyor alici gozude degistirmistim yine calismadi bu alici gozlerinin diger elemanlar gibi degeri yok diye biliyorum sorun nerde cozemedim yardim icin tesekkurler

alıcı gözün Vcc ayağını besleyen kutuplu elektrolitik kondansatör kurumuş yada değer değiştirmiş olabilir(takarken polariteye dikkat edin) out ayağındaki dirençlerde yanık olabilir ayağındaki komponentleri bi kontrol edin yoksa remote entegresi arızalıdır zayıf ihtimalle kolay gelsin...

Kondansatoru degistirmistim ilk o.aklima gelmisti olmadi direnceleri kontrol ettim saglam normal amfi uzerindeki butun tuslar calisiyor kumandadan calismiyor artik aksam ii incileme ile bu sorunu hallederim ins sagolun

Kondansatoru degistirmistim ilk o.aklima gelmisti olmadi direnceleri kontrol ettim saglam normal amfi uzerindeki butun tuslar calisiyor kumandadan calismiyor artik aksam ii incileme ile bu sorunu hallederim ins sagolun

bir yerde atladığınız bir nokta vardır mutlaka biraz daha detaylı incelemeye çalışın soğuk lehim taramasıda yapın son olarak

Ustam arizayi giderdim dun bir sitede kamera ile kumanda kontrolunun pek saglikli olmadigini kristal arizali veya soguk lehim oldugu halde bile kameradan kumandayi calisir gibi gorebiliriz bu sorunlar oldugu halde yazmislar bende bunun uzerine kumandayi actim bir kac yerde soguk lehim vardi onlari tazeledimgaranti olsun diye kristali degistirdim kumanda ile calisiyor artik sonra soktugum kristali tekrar taktim yine calisiyor demekki bu kadar ugrastiran sey sadece soguk legimmis :)amfiyi bosa dagittim ugrastim neyse ariza oldu sukur

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri