Pprc su borusu bağlantısı?

Teşekkür ederim, siz denediniz mi ? Bir öğretmen arkadaşım su damlatan kalorifer peteğinin metal dirseğine; şamyel ( oto iç lastiği ) 1-1.5 m boyunda yaklaşık 3cm civarı eninde parçayı sıkıca sararak damlamayı önlemişti.
Hocam demeye çekinir oldum.:)
İmkanım olmadı ben de sitedeki video ya bakarak (sosyal medyadan) haberdar oldum, ayrıca yine kullanmadığım sprey halinde su / sızıntı durdurucu varmış.

https://pin.it/7xTCW4y

Teşekkür ederim, siz denediniz mi ? Bir öğretmen arkadaşım su damlatan kalorifer peteğinin metal dirseğine; şamyel ( oto iç lastiği ) 1-1.5 m boyunda yaklaşık 3cm civarı eninde parçayı sıkıca sararak damlamayı önlemişti.
Hocam demeye çekinir oldum.:)
oto iç lastiği yerine kauçuk bant kullanılabilir.

Biraz geç oldu ama nasıl yaptığımı anlatmak istiyorum.. kombinin sıcak su çıkışındaki dirsek daha öncede patlamıştı ve tamir çubuğu ile onarmıştım. Üstelik iki defa..!
tekrar patlayınca bu sefer dirseği değiştirmem gerektiğini düşündüm ama öyle bir noktada bulunuyor ki kombiye bağlanan iç dişli pprc bağlantıyıda sökmem gerekiyordu..elimde 12 inç kurbağacık anahtar vardı ama iç dişli rakorun şekli köşeli değil tırtıklı yuvarlaktı.. bende bir kere daha tamir çubuğunu kullanmaya karar verdim.
Tekrar matkapla delerek tamir çubuğu ile tamir ettim.. şimdi yanyana üç tamir çubuğu dirseğe saplanmış duruyorlar :)
bir dahaki patlak arka kısma doğru olursa bakalım ne yapacağım.. :)
yuvarlak tırtıllı rakoru sökmek için anahtar almam gerekecek..
tırtırlı tarafı için boru anahtarı kullanmalısın.
Screenshot_20200912-194350_Chrome.jpg

.. aklımda olsun hocam.. sağol.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri