PPRC BORU ÇAPLARI NEDİR?

cErEyAnn

Üye
Katılım
9 Ara 2016
Mesajlar
8
Puanları
1
Yaş
30
Cümleten Selamun aleyküm tesisatçı arkadaşlara sorum olacaktı
5 katlı çift daire apartmanımızda sol taraf 3. kattan itibaren sadece banyo petekleri yanmıyor yaklaşık 10 yıldır yanmıyormuş Benimde aklıma takıldı ne yaptıysam düzelmedi fikri olan varsa müteşekkir olurum

Kalorifer kazanı gayet büyük
açık imbisatlı sistem
2. katta petekten sonra borularda çapı düşürmüşler 1. 2. katlar da sıkıntı yok .3 4. 5. yanmıyor
soğuk su borusu 5. katta petekten dönerken sıcak su çatıda imbisatta toplanıyor, çatıya çıkışıyla da bir vana ve brojör var (devir daim motoru kapalıyken burada su olmuyor )
borularda tıkanma kesinlikle yok test ettim
dairelerden ayrı ayrı da 5. kattan tek de hava almayı denedim nafile (hava yer değiştiriyorsa bilmiyorum)
defalarca su basıldı
eski döküm petek mevcut
çift motorda çalıştırdım sol bloğun 5 dairesine giden vanayı kapatıp sıcak suyu bu tarafa da yönlendirdim dereceyi de vurdurdum nafile
şimdilik tesisatla ilgili aklıma gelen bilgiler bunlar bizim bu petekler neden yanmıyor fikri olan şunu da dene diyen varsa yazarsa sevinirim yarın çatıdan hava almayı deniyecem denemeye devam ama fikirlerim bitiyor artık YARDIMM :)
 
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Benzer Konular

Forum istatistikleri

Konular
118,040
Mesajlar
832,110
Kullanıcılar
429,361
Son üye
Bdlr

Yeni konular

Üst