PPRC BORU ÇAPLARI NEDİR?

Cümleten Selamun aleyküm tesisatçı arkadaşlara sorum olacaktı
5 katlı çift daire apartmanımızda sol taraf 3. kattan itibaren sadece banyo petekleri yanmıyor yaklaşık 10 yıldır yanmıyormuş Benimde aklıma takıldı ne yaptıysam düzelmedi fikri olan varsa müteşekkir olurum

Kalorifer kazanı gayet büyük
açık imbisatlı sistem
2. katta petekten sonra borularda çapı düşürmüşler 1. 2. katlar da sıkıntı yok .3 4. 5. yanmıyor
soğuk su borusu 5. katta petekten dönerken sıcak su çatıda imbisatta toplanıyor, çatıya çıkışıyla da bir vana ve brojör var (devir daim motoru kapalıyken burada su olmuyor )
borularda tıkanma kesinlikle yok test ettim
dairelerden ayrı ayrı da 5. kattan tek de hava almayı denedim nafile (hava yer değiştiriyorsa bilmiyorum)
defalarca su basıldı
eski döküm petek mevcut
çift motorda çalıştırdım sol bloğun 5 dairesine giden vanayı kapatıp sıcak suyu bu tarafa da yönlendirdim dereceyi de vurdurdum nafile
şimdilik tesisatla ilgili aklıma gelen bilgiler bunlar bizim bu petekler neden yanmıyor fikri olan şunu da dene diyen varsa yazarsa sevinirim yarın çatıdan hava almayı deniyecem denemeye devam ama fikirlerim bitiyor artık YARDIMM :)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri