Powerbank Yapmak İçin Yardım

kalmahades

Üye
Selamun aleyküm öncelikle konuyu doğru bölüme açtığımı düşünüyorum

Kendi imkanlarımla evde powerbank yapmak istiyorum temel diyebileceğimiz seviyede elektrik bilgim var lehim yapmasını biliyorum az biraz avometre kullanmasınıda biliyorum vs vs bu konuda bana yardım edebilir misiniz teknoloji mağazalarında satılıyor biliyorum ama onlar malum biraz pahalı benim istediğim 20.000mah civarı ve bu seviyedeki powerbank fiyatlarıda 100 küsür ve ayrıca ömrü kısıtlı malesef bu konu hakkında bana yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum şimdiden çok teşekkürler

temel seviyede elektrik bilgisi değil, temel seviyede elektronik bilgisi bile yeterli değil bu iş için. li-ion piller ve şarj devresi tasarımı , pcb tasarımı gibi konular içeriyor. delikli pertinaxa olmaz yani

Bu konuda uzun zamandır üstünde durmayı düşündüğüm ama fırsat bulamadığım süper kondansatörleri araştırmanı öneririm. BU kondansatörlerle oluşturulmuş bir enerji deposu şu anki bilgilerime göre bir bardak misali binlerce kez tam boşalıp bataryalara nazaran yüzlerce kat hızla tam doldurulabilecek bir sistem.Ama tabi şu kullanımının önündeki en büyük engel büyük boyutları ve ücretleri. Elektronik bilgin olmasa bile bu kondansatörleri yakından tanımak bu tarz projeler için sana büyük avantajlar sağlayacaktır.
Daha iyi bir sistemle karşılaşana kadar geleceğin enerji depoları olarak görüyorum.

Selamun aleyküm öncelikle konuyu doğru bölüme açtığımı düşünüyorum

Kendi imkanlarımla evde powerbank yapmak istiyorum temel diyebileceğimiz seviyede elektrik bilgim var lehim yapmasını biliyorum az biraz avometre kullanmasınıda biliyorum vs vs bu konuda bana yardım edebilir misiniz teknoloji mağazalarında satılıyor biliyorum ama onlar malum biraz pahalı benim istediğim 20.000mah civarı ve bu seviyedeki powerbank fiyatlarıda 100 küsür ve ayrıca ömrü kısıtlı malesef bu konu hakkında bana yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum şimdiden çok teşekkürler
http://www.linear.com/solutions/5549
LT3741
boyle bir entegre ile yapabilirsiniz.
Ama su var ki 20000mAh için alacagınız piller zaten 80 lira eder.
Internette 20000mAh diye satılanların cogu çin mali gerçek olmayan kapasite değerleridir.

Soyle bir ürün ile yapacaginiz powerbankları sarj edebilirsiniz. 6 seri bağlı pile kadar sarj ediyormus. yada paralel bağlayıp sarj edin. 6A şarj akimi verebiliyormuş.
http://tr.aliexpress.com/item/New-i...nce-Charger/32385543954.html?isOrigTitle=true

yada soyle bir ürün bu 3 seri lion pil için.
http://tr.aliexpress.com/item/4A-6A...18650-Li-ion-lithium-Battery/32522585492.html

Son düzenleme:
Beyler aliexpresten aldigim 18650 pillerin hepsi 8000 yerine test ettiyimde bozuk cikti hemen bitiyor

Beyler aliexpresten aldigim 18650 pillerin hepsi 8000 yerine test ettiyimde bozuk cikti hemen bitiyor

18650 pillerde 2600 ma 4000 ma ( 4000 olduğundan şüpheliyim ) üzerinde ürün görmedim. 8000 ma lik ürün etiketinde yazsa bile vereceği değer yukarıda belirttiğim değerlerden farklı değildir.

Ayrıca bazen sahte ürünlerde olabiliyor. 18650 8000 ma yazabilir ama içinden 3.7 volt 2000 ma pil veya daha farklı bişey çıkabilir.

Lütfen aşağıdaki videoyu izleyiniz.

samsung 18650 den şaşmam.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri