Powerbank ısınma problemi

E bende bobin demiştim neyin kavgasını verdik biz anlamadım

senin sorduğun bildiğimiz smd diren. pbc üzerindeki simgesi, ali babada gösterdiğin orada yazdıpı gibi inductor yani bobin

çok şükür okur yazarım, direnç ne işe yarar bobin ne işe yarar bilmiyorsan sorun senin öğretmenlerinde

sen 70li 80 lı yıllarda okumak, ekmek parası kazanmak ne demek bilmezsin, ben okulu tembellikten değil yokluktan ekmek parası kazanmak için ektim. hasta bir baba biri üniversite okuyan üç kardeş, ev geçindirmek kolay mı sanıyorsun, okulun ilk 10'u içindeydim. aile herşeyden önemlidir. kimseyi yargılamam ekmek parası için çalışan. şimdi tuzum kuruysa 2-3 işte çalışıp hak ettim. bedeli çok ağır oldu bu yaşta beden iflas etti

sen 70li 80 lı yıllarda okumak, ekmek parası kazanmak ne demek bilmezsin, ben okulu tembellikten değil yokluktan ekmek parası kazanmak için ektim. hasta bir baba biri üniversite okuyan üç kardeş, ev geçindirmek kolay mı sanıyorsun, okulun ilk 10'u içindeydim. aile herşeyden önemlidir. kimseyi yargılamam ekmek parası için çalışan. şimdi tuzum kuruysa 2-3 işte çalışıp hak ettim. bedeli çok ağır oldu bu yaşta beden iflas etti
Saygı duyduğumu baştan söylemiştim. Sadece sizin haksız ve saçma asagilamalariniza sessiz kalamadım. Kirdiysam özür dilerim

Saygı duyduğumu baştan söylemiştim. Sadece sizin haksız ve saçma asagilamalariniza sessiz kalamadım. Kirdiysam özür dilerim
ben kolay kolay kırılmam, ama eğitim sisteminin bu kadar düşmesi beni üzüyor, hadi sen SMD yi bilmiyorsun elindeki kondastörü bana bu piller bozulmuş diyen elektrik mühendisine ne diyeyim? kimleri gördüm kimlerle çalıştım. tuvalet bile temizledim hamallık yaptım,36 saat uyumadan çalıştım, sanayi köşelerinde sürttüm, dilim biraz kaba kaçtıysa ben özür dilerim. herkes bas tuşuna al bilgiyi olmuş vaziyetteyken bazen fren tutmuyorum kusuruma bakma.

Merhabalar, mi 5000 mah bir powerbankim var. Şarj etmeye başladıktan bir süre sonra cihaz otomatik kapanıyor ve şarj olmayı bırakıyor. Içini açtığımda lipo da bir sorun olmadığını ancak üzerinde 1R0 yazan kompanentin (bobin olabilir mi?) Çok fazla ısındığını(50-70 derece) ve bu yüzden olabileceğini düşünüyorum. Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Not: elektronik bilgim vardır.
Resim ekleyebildiğinizi biliyorsunuz değil mi, dediğiniz gibi bu mesajlara gerek kalmazdı!

Resim ekleyebildiğinizi biliyorsunuz değil mi, dediğiniz gibi bu mesajlara gerek kalmazdı!
Resim ekledim aslında. Farklı yöntemlerde denedim. Ama bir nedenden eklenmemis

ben kolay kolay kırılmam, ama eğitim sisteminin bu kadar düşmesi beni üzüyor, hadi sen SMD yi bilmiyorsun elindeki kondastörü bana bu piller bozulmuş diyen elektrik mühendisine ne diyeyim? kimleri gördüm kimlerle çalıştım. tuvalet bile temizledim hamallık yaptım,36 saat uyumadan çalıştım, sanayi köşelerinde sürttüm, dilim biraz kaba kaçtıysa ben özür dilerim. herkes bas tuşuna al bilgiyi olmuş vaziyetteyken bazen fren tutmuyorum kusuruma bakma.
Dediklerinize kısmen de olsa katılıyorum. Aynı şeylerden bende hayiflaniyorum. Ama benim için bunu demeniz gerçekten çok çok önyargı. Örnekler vererek kendimi büyük göstermek istemiyorum ama o dediğiniz tiplerden olmadığım konusunda sizi temin ederim. Bas tuşa al bilgi olayına karşıyim. Konuyu buraya taşımadan önce cihaz ile 20 30 dk uğraştım. Kaldıki konu bu bobinmi direncmi vs değil. Genel bir sorun paylaştım. Inatla konuyu buraya kuculttunuz. Soruncada tersliyorsunuz. :)
Not: F-16 larin radarlari ile ilgili yazılım hazırlıyan bir ekipteyim. Herkes elektronik mühendisi. Ekibindeki herkese sordum kimse bilmiyor:))))

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri