Power supply yükseltme

Cihat6

Üye
merhaba arkadaşlar elimde 200w bir güç kaynağı var çalışır durumda içinde 220 volt kanalında 13007t diye bir transistör var elimde 13009k var bunu ona taksam bir sıkıntı olurmu güçlenmiş olurmu 220 katı yoksa bağladıgım zaman yanarmı şimdiden teşekkür ederim

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Transistorlerin datasheetine bakmam lazim.

Ama bu değişikliği guc kaynağından daha fazla güç çekmek için yapmayı düşünüyorsanız olmaz. Hiç uğraşmayın.

İlla ki faydası olur. Ancak bobinlerin de güçlendirilmesi gerekir.

Transistorlerin datasheetine bakmam lazim.

Ama bu değişikliği guc kaynağından daha fazla güç çekmek için yapmayı düşünüyorsanız olmaz. Hiç uğraşmayın.
12 volt katına gereken güçlendirmeyi yaptım normalde 5 volttan 10 amper verirken 25 30 ampere kadar çıkıyor ama giriş katındaki transistörler aşırı ısınıyor
datasheetden pek anlamam taksam olur mu
İlla ki faydası olur. Ancak bobinlerin de güçlendirilmesi gerekir.
bobinlere gereken güçlendirmeyi yaptım
yada 13007t yerine ne kullanabilirim

Son düzenleme:
Transistor orada anahtarlama görevi yapıyor. Siz oraya 1000 amperlik transistorde koysanız guc yine aynı çünkü giriş gerilimi ve trafo aynı trafo.

Güç nedir P=VxI siz transistoru degistirsenizde voltaj akim yada direnc değişmiyor. Transistor sadece anahtarlama yapıyor.

Vaybe.
Ayakkabıma basketbol topu bağladım daha yükseğe zıplar mıyım artık.

Transistor orada anahtarlama görevi yapıyor. Siz oraya 1000 amperlik transistorde koysanız guc yine aynı çünkü giriş gerilimi ve trafo aynı trafo.

Güç nedir P=VxI siz transistoru degistirsenizde voltaj akim yada direnc değişmiyor. Transistor sadece anahtarlama yapıyor.
tam hakim değilim ama ben bu adamdan gördüm

ismailTPC_Hastanesi

adam hemen hemen bitün videolarında değiştiriyor sizin bu dediğiniz bu adamıda yalanlıyor
ozaman
Vaybe.
öncelikle dikkatli okuyun mesajların hepsini 12 volt katına gereken güçlendirmeyi yaptım 220 katı yetmiyor
Vaybe.
konuya pek hakim değilim o şekilde cevap vermek yerine olmaz diyebilirsiniz

Son düzenleme:
...

konuya pek hakim değilim o şekilde cevap vermek yerine olmaz diyebilirsiniz
Evet diyebilirim ama konuyu bilmeyenlerinde anlayabilmesi için herkesin bildiği bir örnek ile benzetme yaparak anlattım.

Bir analoji daha vereyim daha net anlaşılsın.
Arabanın motor bloğunu genişletip, sadece pistonlarını bir kademe büyütüp, daha yüksek hacimli bir motor elde edebilirsin.
Dökme demirden tek parça bu motor bloğuna yapılan işlem
bloğu zayıflatır,
silindir hacmi genişlediği için daha yüksek güçte olacak yakıt hava karışımı patlamaları motor bloğunu çatlatır.

Forum istatistikleri

Konular
128,127
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri