POWER SUPPLY LED ÇALIŞTIRMA / PC SİZ GÜÇ VERME

Hepinize kolay gelsin abiler.

Fotoğraf şu ;

20140221_005534.jpg

1 = Ledler yanması için 1 SARI 1 SİYAH demişlerdi yaptım (Doğrumudur ? diye size soruyorum)
2 = Bilgisayarsız nasıl çalıştırabilirim bu bölgede kısa devre vb. yapın diyorlardı tam anlamıyorum bi anlatsanız ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bilgisayara kasası içerisinde birden fazla renkte kablo yer almaktadır. Bu kablolar voltajlarına göre renklere sahiptir.

Aşağıda bilgisayar kablolarının hangi gerilimlere sahip oldukları yer almaktadır.

Kırmızı +5V
Sarı +12V
Siyah Ground yani eksi
Beyaz -5V
Mavi -12V
Turuncu +3,3V
Mor +5V (güç kaynağı kapalı dahi olsa akım geçer, LAN dan start almada, uyandırma voltajı olarak kullanılır.)
Yeşil kablo (Güç kaynağını çalıştırmak için gereklidir)
Gri : Power-Ok Bu kablo adaptörün kendi kendine uyguladığı voltaj testleri normal çıkarsa PC'nin anakartına (Voltajlar Ok ) işareti uygulanır. Anakart voltajlarını alır ve çalışmaya başlar..Bu işaret olmadığı ya da arızaya uğradığında PC otomatik olarak Off olur.

2 orada görünmüyor ama bir yeşil kabloolması lazım onunla herhangi bir siyah kabloyu kalıcı anahtar yardımıyla birleştirin

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri