power supply den yüksek akım çekme

arkadaşlar merhaba bende 350 watt power supply var ben bunu fly back sürücü devresine 12 volt ile baglayınca direk kısa devr koruması power kapatıyor.bunu ben kapanmadan sürekli güç vermesini istiyorum bunu nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim ayrıca power ın 5 volt ucundan baglayınca kapanmıyor sadece 12 volt ta yapıyor bunu

birde bu kısa devreyi iptal etmek istersem nasıl yapabilirim bunu cevaplarınızı beklıyorum teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba bildiğim kadarıyla dediğimiz devre şu elektriğin yıldırım şeklinde çıktığı devre tavsiyem power supply ı böyle devrelerde kullanmamanız yönünden yüksek akim çeken devreler güç kaynağınızın yanmasına neden olabilir bende minik bir fanlı ısıtıcı yapmıştım ve bunu pc güç kaynağıyla çalıştırdım ilkten bi kaç kere kısa devre koruması devreye girdi sonra girmedi ve rezidans ısındı fan dönüyordu kısa bir süre sonra güç kaynağından dumanlar yükselmeye başladı.

demek istediğinizi anladım bir deneyecegim bakalım inşallah olur

5v ta yük bağlamalısın ki sistemi kandırasın, basit bir direnç olabilir ama yüksek watlı olmalı 10 om 9w gibi.
Merhaba ben acemiyim biraz,12 volt amperi yüksek akımlı olduğu için, power suply ile şarjlı vidalama yaptım güzel çalışıyor ama akım koruması enerjiyi kesiyor,5 volta da bir diyot koyup,12 volt la aynı anda kullanmak olurmu,veya bu kandırma olayını biraz daha açık anlatabilirmisiniz,5 volt + ile nere arasına büyükçe bir direnç ve hangi yönde baglamaliyim, teşekkür şimdiden.

Direncte yön farketmez, +5v kanalıyla negatife bağlanacak hepsi bu.
Ustam dediğiniz gibi yaptım olmadı yine devre koruması enerjiyi kesiyor, birisi yazmış 5 volt çıkışına 12 volt ampul bağla direk yansın onuda denedim nispeten iyi ama yine attı, birisi yazmış en son çıkışa kapasitör koy 4 tane paralel bağladım biraz daha idare ediyor hemen atmıyor ama az ısınınca yine kesiyor, başka fikriniz varmıdır denesem , saygılar..

Ustam dediğiniz gibi yaptım olmadı yine devre koruması enerjiyi kesiyor, birisi yazmış 5 volt çıkışına 12 volt ampul bağla direk yansın onuda denedim nispeten iyi ama yine attı, birisi yazmış en son çıkışa kapasitör koy 4 tane paralel bağladım biraz daha idare ediyor hemen atmıyor ama az ısınınca yine kesiyor, başka fikriniz varmıdır denesem , saygılar..
Bundan sonra benim gibi lazım olup bakan birilerinin işine yarar diye yazıyorum,sorunu çözdüm ntc termistor ile,dc motorun ilk kalkış akımını sinirladim , artık kesmiyor spu enerji yi.

Merhaba arkadaşlar konuyu açan arkadaşın yaşadığı sorunu ben de yaşamaktayım. Power supplyin aşırı akım korumasına geçmesini nasıl önleyebiliriz. Bu konudaki tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri