Power supply bağlantı

merhaba resimde görülen elimde 12v bir fan var üzerinde siyah krımızı ve sarı olarak 3 kablo var bunu eski pc den çıkan power supply ile denemek istiyorum acaba kabloları hangisine ne şekilde bağlayabilirm?

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    325.8 KB · Görüntüleme: 14
yeşil ve siyah kabloları köprülersen power çalışır. youtubede google yaz göreceksin zaten. yanılıyor olabilirim. aklım eskisi gibi çalışmıyor

Fanı Sarı +12 volt siyah - bu iki kabloya bağlayın,power sup çalıştırmak için @paskomya ustamın dediği gibi yeşil ve siyah kardan birini tercihen yanındakini köprüleyin.Ekteki resimden faydalanın.
Not :Fan 12 volt eminseniz sıkıntı yok,fandaki siyah -,kırmızı + uç ,sarı sensördür,fanlar daha doğrusu bilgisayar fanları 5 voltla beslenir.

Ekli dosyalar

• images(9).jpg
    images(9).jpg
    8.6 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
ustam resimdeki gibi siyah-yeşil köprüledim cihaz çalışıyor fandaki siyah ve sarı kabloyu power supplydaki yine aynı renklere jumperla bağladım ama fan çalışmadı
fan 12 v usta
usta çalıştı tmm sarı değil kırmızı ile siyahı bağladım Allah razı olsun.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    288.2 KB · Görüntüleme: 10
  • 1.jpg
    1.jpg
    114.3 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
ustam resimdeki gibi siyah-yeşil köprüledim cihaz çalışıyor fandaki siyah ve sarı kabloyu power supplydaki yine aynı renklere jumperla bağladım ama fan çalışmadı
[
siyah kırmızı kabloları bağlayın,sarı boş kalsın,telefonum ısındı zor yazıyo,kusura bakmayın😔,kolay gelsin.
Not :Sarı kablo motorun dönmesiyle ilgili sinyal gönderir.

Son düzenleme:
acaba 1.5 mtlik 60lık 12v luk şerit ledi de bu siyah ve kırmızı kablo ile çalıştırabilir miyim? zarar verir mi?

abi şerit ledin 12 Vun + sını kırmızıya - sini siyaha bağladım çalışmadı , + sını sarıya bağlayınca ise açılıp kapanıp çalışıyor yani böyle uyarı verir gibi hemen yanıp hemen sönüyor biraz bekledim düzelmedi öyle aç-kapa yapıp duruyo

Fandan gelen sarı kabloyu dahil etmeden, fanın kırmızısını güç kaynağındaki sarı kabloya siyahları da birbirine bağlayın ve deneyin. Atx lerde sarı kablo 12v, kırmızı 5v verir.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri