Power Supply Arızalı Parça (her203)

Calibre70

Üye
Öncelikle merhaba arkadaşlar güç kaynağım arızalandı ve arızalı parçayı buldum arızalı parça her 203 2A 200V değerinde bir diyot bunu değiştireceğim lakin güç kaynağında başka arızalar olmasından korkuyorum nasıl emin olabilirim bu konuda çok tecrübeli değilim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Sorun nasıl oluştu derseniz ekran kartını fazla yüke sokmam sonucu fazla elektrik çektiği için çok yüksek derecelere çıktı haliyle power bir süre sonra sistemi kapattı ve ondan sonra bidaha açılmadı power supply söktüğümde diode kısa devre olduğunu gördüm yani devreden çıakrttım ve ölçtüm kısa devre gösterdi ve ölçümüde yaptım .

Power Supply başka yerlerinde bozukluk varmıdır fan döner gibi yapıyorlakin dönmüyor.
Bu parça yerine başka parça taksam dahamı iyi olur yorunmlarınızı bekliyorum.

bir diyot bir direnç dahi yanık olsa sistem çalışmaz. neden? diye soracaksın çünkü devreyi tamamlamaz. başka arızalı parça var mı bilemeyiz çünkü parça sende sen ölçeceksin kontrol edeceksin. bozuk olano değiştirdim çalışır mı sorusuna da elektrik verirken araya akkor flaman lamba gir. başka arıza varsa yanar ama cihaz başka zarar görmez, lamba yanmazsa zaten cihaz çalışacaktır.

bir diyot bir direnç dahi yanık olsa sistem çalışmaz. neden? diye soracaksın çünkü devreyi tamamlamaz. başka arızalı parça var mı bilemeyiz çünkü parça sende sen ölçeceksin kontrol edeceksin. bozuk olano değiştirdim çalışır mı sorusuna da elektrik verirken araya akkor flaman lamba gir. başka arıza varsa yanar ama cihaz başka zarar görmez, lamba yanmazsa zaten cihaz çalışacaktır.
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim her 203den 10 tane alıp çalıştırmayı deneyeceğim .

Onu daha öncede izlemiştim zaten sıkı takipçisi olduğum bi kanal lakin yeterli bilgi bu videoda yok arızalı parçayı buldum fakat içimde bir kuşku var.
Yorumun için teşekkür ederim.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim her 203den 10 tane alıp çalıştırmayı deneyeceğim .

Onu daha öncede izlemiştim zaten sıkı takipçisi olduğum bi kanal lakin yeterli bilgi bu videoda yok arızalı parçayı buldum fakat içimde bir kuşku var.
Yorumun için teşekkür ederim.
kendine bir seri lamba yap psu yu denerken onu muhakkak kullan ki eğer devrede diyot harici başka bir kısa devre varsa psu tekrardan zarar görmesin

kendine bir seri lamba yap psu yu denerken onu muhakkak kullan ki eğer devrede diyot harici başka bir kısa devre varsa psu tekrardan zarar görmesin
Seri lamba nasıl yapılır bilmiyorum fakat öğreneceğim bir şekilde değerli yorumun için teşekkür ederim. Parça henüz gelmedi.

Ustam bugün geldi lakin her208 göndermişler 2a 1000v dikkatsizlik olduğunu sanmıyorum denesem sıkıntı olurmu acaba

Son düzenleme:
kontrolnaja_lampa.jpg
psu.png

dünyada yasaklanmış galiba...

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular