Potansiyometre kablo mesafesi

Sürücüye bağlanan potansiyometre kablo mesafesi varmıdır? Yaklaşık olarak benim bağlandığım 10 MT sürücü ile potansiyometre ara mesafesi. Hassasiyet olarak saçmalıyor sorun budur teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
izoleli kablo kullanıyormusunuz.
eğer potansiyometre akımını artırma imkanınız varsa yani daha küçük omajlı bir potansiyometre kullanabilirseniz hassasiyet sağlanabilir.

- ile potans çıkışı arasına cihazın girişinde 100nf - 1uf kondanstor baglayin. Hızlı tepki gerekmiyorsa 10uf

- ile potans çıkışı arasına cihazın girişinde 100nf - 1uf kondanstor baglayin. Hızlı tepki gerekmiyorsa 10uf
Bu sorunun böyle çözüldüğünü ilk defa duydum teşekkür ederim bilgi için iler de lazım olursa mutlaka deneyeceğim

Alçak geçiren filtre oluşturarak yüksek frekanslı işaretleri devre dışı bırakıyorsun. Hatta potansin orta ucunan gelen kablo ucuna 1k da eklersen daha etkili olur. Kesim frekansını hesaplatabilirsin.

http://sim.okawa-denshi.jp/en/CRlowkeisan.htm

Ben potans için 1k 1uf tavsiye ederim.
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Bu cevabı tam anlamadım bana uzak konular biraz kusura bakmayın - ile potans çıkışı neresi tam olarak hocam.
Screenshot_2021-03-23-20-57-22-718_com.miui.gallery.jpg

Son düzenleme:
Alçak geçiren filtre oluşturarak yüksek frekanslı işaretleri devre dışı bırakıyorsun. Hatta potansin orta ucunan gelen kablo ucuna 1k da eklersen daha etkili olur. Kesim frekansını hesaplatabilirsin.

http://sim.okawa-denshi.jp/en/CRlowkeisan.htm

Ben potans için 1k 1uf tavsiye ederim.
Teşekkürler, sürücünün - kısmından kondansatörün bir bacağına diğer bacağından da potansiyometrenin orta bacağına bagliyacagim galiba

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri