Potansiyometre Datasheet ve pcb pad kalınlığı (yardım)

Merhabalar, PCB ve Elektronik konularına yeni başladım. Tecrubesizim, böyle ufak şeyleri dahi soracak kimse yok çevremde, umarım anlayışla karşılarsınız.
Birinci sorum: potansiyometreye kılıf çizecektim. Datasheet'e göre cizeyim dedim. Data sheetteki L+-0.5 ifadesindeki L değerinin tam olarak ne olduğunu bir türlü bulamadım. Resmi ek olarak ekledim konuya. Birden fazla pot Datasheet'i inceledim. L'nin ne olduğu net yazmıyor hiç birinde. L olmadan kılıfı çizememki. (Temsili taslak bişey çizerim iş görür elbette ama tam nokta atışı çizmek istiyorum)

İkinci sorum: Bacak kalınlığı olarak 1.2 mm vermiş resimden görüyoruz.(mounting surcafe kısmında)
Bacak pinleri için proteustan uygun bir pad önerebilir misiniz? (Pad'in tam olarak adını verirseniz sevinirim)

Ekli dosyalar

• IMG_20201212_023202.jpg
    IMG_20201212_023202.jpg
    112.1 KB · Görüntüleme: 30
orjinalinde C-90-40(round through-hole pad) zaten proteusta hazır var. POT-HG olarak olması lazım

L ana karakteristik. Ürün numarası içinde gizlidir veya ilk sayfadadir. Cıvata gibi düşün, 20lik 25 lik 30 Luk boyda. Her ölçü aynı sadece boy farklı. M4-20 dersen mesela 20mm boy olur.

L ana karakteristik. Ürün numarası içinde gizlidir veya ilk sayfadadir. Cıvata gibi düşün, 20lik 25 lik 30 Luk boyda. Her ölçü aynı sadece boy farklı. M4-20 dersen mesela 20mm boy olur.
İlginize çok çok Teşekkür ederim. Baskı devremde herşey hazır fakat pad seçimi konusunda hala endişeliyim. Mesela bacak kalınlığı 1mm olan bir elemana hangi pad'i seçmeliyim? (bacağı yuvarlak ve bacak çapı 1mm)
daha doğrusu pad seçerken dikkat edilmesi gereken incelikler nelerdir? bunuda öğrenirsem devreyi basmaya başlayacağım inşallah

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri