Pompa Kontrol Devresi

sari_2323

Üye
Arkadaslar santiyemizde bir tane derin kuyu su pompasi bulunmaktadir. Bu pomapadan 5 km uzaklikta su deposu bulunmaktadir. Pompanin basinda surekli iki adam durup arada bir kafasina gore pompayi calistirip su basmaktadir. buraya otomatik samandra sistemi kurmka istiyorum, yardimlarinizi bekliyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
forumda çok konu var araştır. veya aşağıda benzer konulara bak
rf kontrol ile pompa çalıştırma

merhaba depoyla kuyu bırbırını goruyorsa benım depo kontrol sistemı adıyla piyasayada olan cihazım işinizi gorur eğer eğer arada dağ dere tepe varsa gsm modullu cihazım var iki tarafada gsm cıhazı koyulacak tabii Şebeke kapsam alanı içinde olması gerekiyor isterse 30 km olsun motoru açma kapama otomatık yapar kontör fılan harcamaz çağrı atınca motoru açar ikinci çağrı kapatır illada telsizle kontrol istenırse 5 km mesafelı telsizlerle yapılabılır duygusal yonu karşılandığı surece problem çozulur
Arkadaslar santiyemizde bir tane derin kuyu su pompasi bulunmaktadir. Bu pomapadan 5 km uzaklikta su deposu bulunmaktadir. Pompanin basinda surekli iki adam durup arada bir kafasina gore pompayi calistirip su basmaktadir. buraya otomatik samandra sistemi kurmka istiyorum, yardimlarinizi bekliyorum.

Yer Altından Güvenli Flatör ( Şamandıra ) Hattı Çekilebilir ;)

slm arkadaşlar.
pompa ile depo arasındaki mesafe uzak oldugu için şamandra kablosu ve bunun gibi kablo çekme işlemleri sorun çıkarabilir. biz bu tür yerlerde enda marka indicator kullanıyoruz gayet verimli çalışıyor. bunun için kuyu panosuna ilave etmen gereken malzemeler var.enda indicator eı7412 as-24 , 0-6 bar 4-20 mA basınç sensörü ve 24 v dc güç kaynağı. sistem şöyle:
pompa çıkışında 1/2 " musluk koymak için yada manometre koymak için bi çıkış vardır. buraya basınç sensörünü montaj edeceksin. indicatörü bu basınçlara göre setleyeceksin.deponun alt tarafında tahliyeden dolum yapacak. depo içindeki suyun hacmi arttıkça basınç sensörüne binen su basıncı dahada artacak. indicatörü bu basınç değerlerine göre setleyeceksin. mesela örnek vereyim. sensördeki basınç değeri 6 bara ulaştığında indicatör pompayı durduracak. bu arada indicatör üzerinde kuru kontak çıkışı var. 4 bara düştüğünde tekrar pompayı çalıştıracak. sistem bu şekilde tekrar ederek çalışacak. kuyuyada adam istemez depoyada. yanlız tek risk basınç sensörü arızalanırsa depo taşma yapabilir. aynı risk şamandıradada var ondada şamandıra bozulabilir. biz verim aldık bu sistemden tavsiye ederim.
kolay gelsin

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,151
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri