Poşet Hakkında DOĞAYI KORUYALIM !!!!

arkaplan

Profesyonel Üye
Selam , arkadaşlar poşet hakkında yazım

Öncelikle doğayı korumak açısından çok güzel bir durum sadece poşet için .

Yazılarımda bir poşet niye yasaklandı şikayet ediyorum , birde iyi ki yasaklanmış diyorum .

Sonuç olarak poşet varmış yokmuş meselesi değil , ahlakla ,düşünce , eğitimle ile ilğili

Poşet yasaklamakla tabiki yararı vardır , çözüm değildir bizler paraya önem verdiğimiz için tabiki cebimizi yakıyor kısmen menfaat çıkar , beleşlere , rahatlığa alıştırıldık sonuçları .

Alışacağız iyi de olacak !!!

İnsanımızı bilinçlendirmek gerekir . tüm yayın organları ve ilk öncesi ( aile ) ilkokuldan itibaren çeşitli konularda dersler vermek ( din ,ahlak , doğa ,trafik , yem içme alışkanlıkları , iyilik , hayvan , iş güvenliği ,vs gibi uzar gider .

Bir düşücem var , yasada gözlerinden kaçmış olmalı .

Diyelim para ile bizlere poşet satıyor fişte kesiliyor , devlet bir yollu bu poşet işinden kar etmeli poşet bedeli devlete verği olarak geri dönmeli ve doğa temizliği masrafları olarak kullanılmalıdır .

Kısmen devlet gene avantajlı ( firma masraftan düşemeyecek başka yollar arayacak zaten kim kontrol ediyor ki ne kadar ürüne poşet verildiği poşet vs gibi masraf faturasını ) daha da avanajnı arttrabilir bu yolla .
ikincisi para verdiğimiz poşet firma reklamını yapıyor bedava onun yerine poşet üzerine doğayı ve diğer kamu spotları gibi uyarıcı yazılar fotoğraflar konmalıdır .

Bu kanunu çıkarılıyor tam incelikleri düşünülmüyor , burada devlet büyüklerimize önerimi dikkate alması gerekir düşüncesindeyim .

POŞET ÜZERİNE YAZI VE FOTO ÖRNEKLERİ GİBİ DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ .
YAZI VE FOTO HAKKI İÇİNDE BEDAVA ( BELEŞ ) OLMALI ,
POŞET ÜZERİNE BASKI HAKKI İÇİN ÜCRET ÖDENMEMELİDİR . ( Devlete masraf olmasın )

ÖRNEKLER . Her hakkı saklıdır olanlar poşet üzerine baskı oluşturulmamadır .

LÜTFEN Fikirlerinizi yazınız !!! ( DEVLET DUYSUN )

poset.jpg

cfr.jpg

Son düzenleme:
Poşetler artık daha kalın ve dayanıklı plastikten yapılıyor. Böylece artık daha fazla çevreyi kirletecek.
Poşetten devlet kazanmasın . devlet zaten vatandaşını vergi ceza ve harçlarla yolunmuş tavuğa çevirdi. Artık vatandaşı devletten koruma zamanı.
Ben hayatta şunu gördüm. Bir şey yasaklanıyor veya zorunlu hale getiriliyorsa kabak vatandaşın başına patlıyor.
Poşet ücretli olmasıda çevreyi koruma için değil çıkar sağlama amaçlı olduğunu düşünüyorum. İlerde anlaşılır.

Özellikle Avrupa ülkelerinde bu durum yıllardır böyle. İnsanlar para ödeyeceklerini bildikleri için ona göre davranıyorlar. Hatta sadece poşet değil bence pet şişeler ve cam şişelerde depozitolu olmalı. Pet-cam şişeler marketlere getirilip depozito ücreti iade edilmeli. Böylelikle büyük marketlerde gördüğümüz her kalem ürün için bir poşet alınmasının önüne geçilebilir pet şişelerin doğada kalması önlenebilir. Geri dönüşüm desteklenebilir. Böylelikle insanımızın savurganlığı ve doğaya olan saygısızlığı bir derece önlenebilir. İnsanımız bir poşete 3-5 ürün koyabilecekken her poşete bir ürün koyuyor. Elbette bunlar çöpe atılıyor sonra. Buradaki yanlış paranın devlete gitmesidir. Buradan elde edilecek gelir daha faydalı ve şeffaf bir düzende farklı kaynaklara yönlendirilmelidir. Örneğin TEMA vakfı, ağaç dikilmesi vs.

Uygulamayı sonuna kadar destekliyorum.

Çevre kirliliğinin sadece poşet ile çözülmeyeceği kesin.
Öncelikle insanların bilinçli olması gerekir.
Ülkemizin,milletimizin daha büyük sorunları varken poşet gibi bir şeyin gündem olmasını anlamış değilim.

Poşetler artık daha kalın ve dayanıklı plastikten yapılıyor. Böylece artık daha fazla çevreyi kirletecek.
Poşetten devlet kazanmasın . devlet zaten vatandaşını vergi ceza ve harçlarla yolunmuş tavuğa çevirdi. Artık vatandaşı devletten koruma zamanı.
Ben hayatta şunu gördüm. Bir şey yasaklanıyor veya zorunlu hale getiriliyorsa kabak vatandaşın başına patlıyor.
Poşet ücretli olmasıda çevreyi koruma için değil çıkar sağlama amaçlı olduğunu düşünüyorum. İlerde anlaşılır.

sn @kesmez poşetler daha dayanıklı doğrudur ,

İnsanın içinde yoksa ister dayanıklı dayanıksız olsun hiç fark etmez .
Örneğin : bıçağı kullanım amacı kesmek iyilik ( ekmek , meyva , sebze ) neyse
kötülük ise yaralamak ,öldürmek
her şeyi iyilik olarak kullanırsanız fazdasını görürsünüz .
bizim ahlaktan ,eğitimden yoksun ( genel halk tenzih ederim ) halkımız gene bildiğini okuyor kendine faydası yok ki insanlığa olsun .
İşin içine para girince iş biraz değişiyor gene aynı . bu işler para ve yasaklarla olmaz diyorum
tersten çözüm .

Halk o kadar beleşe alıştırılmış ki içimizde de var , vazgeçmek bizlere ağır geliyor .
ondan sonra ağlıyoruz .
para , menfaat ( ahlak çözüm yolu ) hastalığın ana nedeni !!!

vatandaş sıkıntılı kim sıkıntıda belli kesim haricinde tıkırını kimse bozmak istemiyor para parayı geçer .
bizler takibi verği vereceğiz ki hizmet alalım .
önemli olan verğiyi iyi kullanmak asıl iş burada
ve
en önemlisi de adalet !!!

Biri yer, biri bakar; kıyamet ondan kopar
'' Herkesin yararlanabileceği şeyden bazı kişiler yararlanır da başkalarına istifade etme imkanı vermezlerse bundan büyük kavga çıkar. Toplum düzenini sağlayan asıl ögelerden biride sosyal hak eşitliğidir. Toplumun bir kesimi zor şartlar altında geçinirken, diğer kesim çok yüksek bir hayat seviyesi tutturmuşsa, bu çelişkili durum sosyal patlamalara neden olur. Barış içinde yaşamak için nimetlerin bölüşmesinde eşit haklara sahip olunmalıdır. ''

eninde sorunda para para para
Özellikle Avrupa ülkelerinde bu durum yıllardır böyle. İnsanlar para ödeyeceklerini bildikleri için ona göre davranıyorlar. Hatta sadece poşet değil bence pet şişeler ve cam şişelerde depozitolu olmalı. Pet-cam şişeler marketlere getirilip depozito ücreti iade edilmeli. Böylelikle büyük marketlerde gördüğümüz her kalem ürün için bir poşet alınmasının önüne geçilebilir pet şişelerin doğada kalması önlenebilir. Geri dönüşüm desteklenebilir. Böylelikle insanımızın savurganlığı ve doğaya olan saygısızlığı bir derece önlenebilir. İnsanımız bir poşete 3-5 ürün koyabilecekken her poşete bir ürün koyuyor. Elbette bunlar çöpe atılıyor sonra. Buradaki yanlış paranın devlete gitmesidir. Buradan elde edilecek gelir daha faydalı ve şeffaf bir düzende farklı kaynaklara yönlendirilmelidir. Örneğin TEMA vakfı, ağaç dikilmesi vs.

Uygulamayı sonuna kadar destekliyorum.

yazını beğendim , doğa için uğraşılmalı
poşet parası markete kalıyor mu ? ,
marketde zaten bedava ( beleş ) vermiyormuydu ,
hesap :

market : beleş vermesi !!! 0.00 tl
devlet kanun market satış : 0.25 tl
=
market 0.25 tl kar + firma reklamını yapıyor !!!
marketi niye zengin edeyim devlet kazansın .
nasıl olsa öyle öyle 0. 25 tl veriyoruz .

devlet 0.25 tl yerinde ( doğa için harcaması ) ( ? )

Çevre kirliliğinin sadece poşet ile çözülmeyeceği kesin.
Öncelikle insanların bilinçli olması gerekir.
Ülkemizin,milletimizin daha büyük sorunları varken poşet gibi bir şeyin gündem olmasını anlamış değilim.

Keşke dediğiniz gibi poşet olsa
insanı , misafirlerimiz .

Son düzenleme:
hani bu poşetler doğada 100 de 100 çözünüyordu atık kalmıyordu neden şimdi çözünmüyomu arkadaş....:) ayrıca parasız olan ekmek poşeti vs onlar kirletmiyormu...

Son düzenleme:
..devlete zaten 15 kuruş kalacak..
maksat vatandaştan para almak..çevre bahane..
zaten çöpler geri dönüşüme gitmiyor mu ki çevre kirliliğinden bahsediyoruz..beton aşığı ağaç düşmanı olanlardan ne çevre duyarlılığı beklenir ki..

..devlete zaten 15 kuruş kalacak..
maksat vatandaştan para almak..çevre bahane..
zaten çöpler geri dönüşüme gitmiyor mu ki çevre kirliliğinden bahsediyoruz..beton aşığı ağaç düşmanı olanlardan ne çevre duyarlılığı beklenir ki..

şimdi poşet sorğulanır hale geldi foruma hareket geldi .
poşet tezgahı ve ilerde ne tezgahlar olacak , yani hava soludun para kesecekler .
bu kanuna itiraz etsen doğa düşmanı olursun .
bari o zaman kalıyor bu geliri takip edilmesi .

ALLAH gecinden versin
"uzun yıllar yaşayasın"' anlamında kullanılan iyi dilekler
o zaman paradan kurtulacağız . parayı sevenler düşünsün .

sende bir böylesin , bir öylesin diyorsunuzdur .
bizi bu durumlara getirenler ve bizlerinde bu duruma getirenler
çözüm burada diyorum .

Bu nasıl iş?!
Bugün ara sıra yaptığım gibi Groseri'ye internetten sipariş verdim. Poşetle ilgili bir uyarı yoktu. Sonra telefon ile arayıp poşet isteyip istemediğimi sordular. Kasayla getirdiklerini bildiğim için poşet istemedim.
Gelen malların böyleydi. Karton ambalajlı yumurtaları bile hışır poşete koymuşlar. 12 parça ürün 10 poşette geldi.
İyiki paralı yapmışlar, yoksa ortalık poşetten geçilmezdi(!).

20190103_143949.jpeg

10678310_2019010314342701.jpeg