Poşet Hakkında DOĞAYI KORUYALIM !!!!

Ana fikir doğayı korumaksa ve doğayı poşet kirletiyorsa sonuna kadar destekliyorum.

ama market poşeti üzerinden birileri kendine yontuyor ise karşıyım. Evet market poşeti ücretli olsun amaaaa!!!! bu ücret doğayı tekrar düzenlemek için kullanılmıyor ise ohh ne ala..

Sanki doğayı bir tek poşet kirletiyor. Markete girdiğinizde ürünlerin neredeyse %80 - 90 ı plastik kaplama koruma şeklindedir. Bir iki konserve kabları yağ tenekeleri metal yada cam. Onun dışında tüm ürünler plastik koruma altında.

Ne oldu şimdi doğayı korudukmu? Ben markete gittiğimde poşet alıyordum. Aldığım poşeti görgüsüzce oraya burayamı atıyordum ARKADAŞ? Yoo evimde çöp poşeti olarak kullanıp konteynere atıyordum. Şimdi ne oldu gidip çöp poşeti alacağım onunla atacağım. Ha poşete para vermişim ha çöp poşetine.

Asıl değişmesi gereken daha çok şey var. Evet poşet paralı olsun ama doğru şekilde. Yabancı bizi kıskanan memleketleri örnek alıyoruz ama yanlış yerimizden örnek alıyoruz anlıyoruz..

:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Hangi mahallede pil atık kutuları var bizde fabrikalara herşeyi mecbur tutuyolar elektronik atıklar kağıt atıklar plastik atıklar ayrı tutuluyor belediyeler üstüne düşeni yapıyormu sizce bence hayır paralı yapacaklarına bu atıklar için belli alanlar oluştursunlar pilleri cebimizde fabrikanın pil atık sahasına götürüyoruz.

bu pil kutularının üzerinde kullanılmış pil içindir diye kutu ile işe girmişlerdi 2 - 3 kez geldiler sonra mağmum
arkadaşla açlık telefon kutu üzerinde kullanılmış pil içindir yazıyor istesem sağlam veya yarı bitmiş pili atamayacakmız diye sormuştuk .
sonrada takip etmedim Bakım şimdi atık pil toplama kutusu yazıyor
sistem kısmen göstemelik , plastik ve cam kutuları vardı şimdi yok olmuş , toplama ayrı araç değil toplamda birleşme .
atık pil kutusu.png

neyse kimseyi rahatsız etmeden uygulama
araçlar yaya yoluna çekilir , evinin önüne çekildilğinde çözüm gerekli yerlere şikayet edilir 1 - 2 önüne geçilemez , geçilirde geçilemez ( tam kanun işleme ) bizde menfaat çıkar hesabı işler .

çözüm fotolarda
işimiz hep gösterelik

1.jpg

Son düzenleme:
bu pil kutularının üzerinde kullanılmış pil içindir diye kutu ile işe girmişlerdi 2 - 3 kez geldiler sonra mağmum
arkadaşla açlık telefon kutu üzerinde kullanılmış pil içindir yazıyor istesem sağlam veya yarı bitmiş pili atamayacakmız diye sormuştuk .
sonrada takip etmedim bakım şimdi atık pil toplama kutusu yazıyor
sistem kısmen göstemelik , plastik ve cam kutuları vardı şimdi yok olmuş , toplama ayrı araç değil toplamda birleşme .
Ekli dosyayı görüntüle 50940

neyse kimseyi rahatsız etmeden uygulama
araçlar yaya yoluna çekilir , evinin önüne çekildilğinde çözüm gerekli yerlere şikayet edilir 1 - 2 önüne geçilemez , geçilirde geçilemez ( tam kanun işleme ) bizde menfaat çıkar hesabı işler .

çözüm fotolarda
işimiz hep gösterelik

Ekli dosyayı görüntüle 50942
bu topalanan pillerin de türkiyede geri dönüşümü yok biliyorum fabrikanın atıklarını alan şöföre sormuştum öle sölemişti yanlışsam düzeltin
sanayi bölgelerinde atıkları özel firmalar para karşılığı alıyorlar

İyi bir uygulama oldu doğaya zarar vermeyelim artık.