Pnömatik ile ilgili pratik bilgiler

Berdibek

Üye
pnömatik elemanların hava girişindeki sembollerin anlamları:

P :* ** Basınçlı hava girişi

A, B, C :* * Kullanım çıkışları (Örnek: valften silindire giden hatlar)

R, S, T :* * Egzost çıkışları

Z, Y, X :* * Basınç kumandası girişleri (Basınç kumandalı valflerde)

pnömatik tesisatta dikkat edilicek hususlar

Basınçlı hava tesisatı için sistemin ihtiyacına göre kapasitesi dikkatle hesaplanmış kompresör veya kompresör grupları, boru tesisatına titreşimlerin iletilmemesi için esnek bir ara parçayla (basınca dayanıklı hortum, vs) bağlanmalıdır.

Şekilde görüldüğü gibi yukarıdan çekilen yatay hatlar HAVANIN AKIŞ YÖNÜNDE %1-2 EĞİMLE (1 metrede 1-2 cm) alçalarak gitmelidir.

Yukarıdan çekilen yatay hatların ucu yukarıda kapalı bırakılmayıp, biriken suyun alınabilmesi amacıyla düşey bir boruyla aşağıya indirilmelidir. Borunun ucunda biriktirme tüpü ve boşaltma musluğu bulunmalıdır.

Kullanım için yatay hatlardan aşağıya indirilecek borular yatay hatta mutlaka ÜSTTEN bağlanmalıdır

Kullanım için yatay hatlardan aşağıya indirilen borularun alt ucuna boşaltma musluğu takılmalıdır.

Kompresör deposunda ve tesisatta biriken su sık sık boşaltılmalıdır.

Yatay hatların bir kapalı devre teşkil edecek şekilde uçlarının birleştirilmesi tavsiye edilir.

Pnomatikçilerin işine yarayacaktır eline saglık

teşekkürler saolasın ;)

merhabal merkezi klima sistemleri ile ilgili düküman istiyorum

zanyar ' Alıntı:
merhabal merkezi klima sistemleri ile ilgili düküman istiyorum

Kimse sizin isteklerinizi karşılamak zorunda değildir. Bu yüzden istemeyiniz rica ediniz.

merhaba pnömatik regülatör ve şartlandırıcıların çalışma prensibi ile ilgili elinizde bilgi bulunurmu? ???

erdemm ' Alıntı:
merhaba pnömatik regülatör ve şartlandırıcıların çalışma prensibi ile ilgili elinizde bilgi bulunurmu? ???

Aşağıdaki ekte ilgili dosyayı bulabilirsiniz. İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• Temel Pnomatik.pdf
    2.6 MB · Görüntüleme: 0

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular