pnömatik devreyi elektoropnomatiğe

Bu devreyi pnömatikden elektoropnomatiğe çeviremedim !herşey tmm fakat 3/2 makaralı yay geri dönüşlü val var onu nasıl elektro pnomatiği nereye koyacağımı bilmiyorum yardım ederseniz sevinim painten falan çizim atarsanız kısaca lütfen!

Foto591.jpg

Selamun Aleyküm
Elektropnömatiğe çevirim elemanların herbirinin elektrikli uyarılması gibi ise, hava basıncı ile yapılan vana etkileşimi vb elektrikli vanalar ile yapılmış olur.
Diğer taraftan mantık yönü ile bakılırsa; silindire en yakın ana vanaya alt kısımdan bağlı sağ alttaki 4 lü grup Ve mantığıdır ve ana vananın elektrikli olarak değiştirilmesinnden sonra bu kısım yerine ana vanada elektrik Ve mantığı uygulanır. Yani vananın alt kısmının etkileşimi için 2 adet düğmeye basılma şartı aranır(ki seri bağlı iki düğme olur). Tabi tekerlekli switch yine uygun pozisyonda yol verici olarak Ve mantığı elektrik hattının devresinde (seri olarak) bulunur. Üst tekerlekli switch ise yine elektrikli bir model ile direk değiştirilmeli.
Dönüşüm için aranan özel şartlar, yapılmış olan (neresinde sorun çıkmışsa) dönüşüm aktarılırsa incelenebilir.
Başarılar..

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri