PM573-eth SMTP

izmirial

Katılımcı Üye
Elimde şu an ABB marka PM573-ETH CPU bulunmaktadır. Control Builder Plus ile hardware'ı konfigure edip; Codesys ile programı atmaya çalışıyorum. Control Builder Plus tarafında SMTP Server'ı aktif ettim. Gerekli port ayarı, server ip'si vs gibi ayarları Control Builder Plus tarafında konfigure ettim. ETH_SMTP_EMAIL_SEND blogunu Codesys help'ine bakarak kullandım.(Pointer'lara dikkat ederek) Hata Kodu olarak 12313 alıyorum.(Help'inde time-out hatası oldugu soyleniyor.) Bu arada network ile bağlantım var.
Onu da ping atarak kontrol ettim.

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

İyi çalışmalar...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Elimde şu an ABB marka PM573-ETH CPU bulunmaktadır. Control Builder Plus ile hardware'ı konfigure edip; Codesys ile programı atmaya çalışıyorum. Control Builder Plus tarafında SMTP Server'ı aktif ettim. Gerekli port ayarı, server ip'si vs gibi ayarları Control Builder Plus tarafında konfigure ettim. ETH_SMTP_EMAIL_SEND blogunu Codesys help'ine bakarak kullandım.(Pointer'lara dikkat ederek) Hata Kodu olarak 12313 alıyorum.(Help'inde time-out hatası oldugu soyleniyor.) Bu arada network ile bağlantım var.
Onu da ping atarak kontrol ettim.

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

İyi çalışmalar...

Kolay gelsin tam inceleyemedim lakin verdiğim linkte error code okumasıyla ilgili bir bölüm var isterseniniz bir inceleyin

İyi Çalışmalar

CPUs Types PM57x, PM58x, and PM59x

Cvbınız için teşekkürler,
error'un ne olduğunu buldum fakat ne yaptıysam düzelmedi,
bu konuda yardımcı olursanız cidden çok mutlu olcam
Ek olarak Profibus DP haberleşme konusu da canımı sıkıyor. . .

Sistemden bir kaç ekran görüntüsü alabilirmisiniz?Birde aklıma bir yol geldi deneyebilirseniz hata haberleşme kaynaklı olduğunu düşünüyorum bu yüzden wireshark kuraup iletişimi bir izleyin hata vardiğindeki gönderilen paket nedir bilebilirsek işi daha detaylandırabiliriz.

İlginiz için çok teşekkür ederim
Şu an şehir dışındayım, Ekran görüntüsü gönderme şansım yok, ilk fırsatta dediğiniz yöntemi deneyip iletişimi gözlemliycem
Ek olarak Profibus DP haberleşme hakkındaki yorumunuz nedir?

arkadaşlar sorunu çözebildiniz mi?
aynı sorun bende de var.
yardımcı olursanız sevinirim.

merhabalar elimde bir pm573 E2 kodlu alarm geliyor pc ile bağlandığımda cycle time is greater than the set watchdog time yazıyor. CPU üzeinden konfigürasyon yapamıyor. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

merhabalar elimde bir pm573 E2 kodlu alarm geliyor pc ile bağlandığımda cycle time is greater than the set watchdog time yazıyor. CPU üzeinden konfigürasyon yapamıyor. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
watchdogu kapatabilirsin tasklardan . çünki watchdog hata araken kullanıyoruz . zannımca programları uzun yazmışsın çevrim süresi hata izlemeden uzun olduğu için bunu yapıyor.
hata arıyorsan watchdog süresini biraz daha fazla artırabilirsiniz . task menusunde göreceksiniz.

watchdogu kapatabilirsin tasklardan . çünki watchdog hata araken kullanıyoruz . zannımca programları uzun yazmışsın çevrim süresi hata izlemeden uzun olduğu için bunu yapıyor.
hata arıyorsan watchdog süresini biraz daha fazla artırabilirsiniz . task menusunde göreceksiniz.
öncelikle çok teşekkürler tekrardan programı kontrol ettim fakak task menüsü ekte watchdog ile ilgili bir şey göremedim. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• pm574.jpeg
    pm574.jpeg
    302.8 KB · Görüntüleme: 9

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular