Plotter kesici kart tamiri ile ilgili

Eger harici usb cipi varsa bir sansin var. Fakat usb donanim ana islemcide ise yapacak bir sey yok.

U1, U5, U10 ve U17 isimlerini yazarsan kontrol edebiliriz.

Eger harici usb cipi varsa bir sansin var. Fakat usb donanim ana islemcide ise yapacak bir sey yok.

U1, U5, U10 ve U17 isimlerini yazarsan kontrol edebiliriz.
Fotoğrafta görünen kart harici kart yok dediğin gibi mikroişlemciye gömülü görünüyor. Ama tam olarak dediğini anlayamadım.

Ne kadar cip varsa uzerindekileri yazarsan kendi basina USB cipi varmi yokmu anlariz.

Eger USB donanimi o koca cipin icindeyse ve bozulmussa onu bulamazsin. Ancak bir baska karttan sokup takabilirsin.

Ne kadar cip varsa uzerindekileri yazarsan kendi basina USB cipi varmi yokmu anlariz.

Eger USB donanimi o koca cipin icindeyse ve bozulmussa onu bulamazsin. Ancak bir baska karttan sokup takabilirsin.
Üstad fotoğrafını paylaştığım kart dışında bir de cihazın tuşlarının bulunduğu kart var. O da basit Pioneer butonlardan oluşan power ışığı olan basit bir kart. Bide com bağlantı için ufak bir kart var o kadar. Mikroişlemci de gömülü ise zaten yenisi bulmak dert iken bide programını gömmek başka bir dert yani.

com baglanti varsa orya usb/seri cevirici baglayabilirsin.

Su makinanin bir de mekaniginin fotosunu atsaydin. Yapmak istedigim makinelerden birisi.

Merhabalar sorun çözüldü com bağlantı üzerinden giriş yaptık com USB dönüştürücü kullandık. Arızası tam olarak bilinmemekle USB de ki voltaj dengeleme için bir ürün varmış o yanmış com bağlantı için aynı üründe yanmış onu değiştirdik çalıştı. Teşekkür ederim yardımlarınız için.
com baglanti varsa orya usb/seri cevirici baglayabilirsin.

Su makinanin bir de mekaniginin fotosunu atsaydin. Yapmak istedigim makinelerden birisi.
Üstad makina gcc ar-24 folyo kesici mesaja dikkat edememişim özür dilerim. Eğer detaylı fotoğraf veya bir bilgi lazımsa yardımcı olabilirim. Nasıl iletişime geçebiliriz

Senin adina sevindim. Eger makinanin ozellikle bicak kismina ait bir kac fotosunu buradan yayinlarsan bize de esin kaynagi olur.

Bunalmış,anladıgım kadarı ile sende bu makinadan yapmak istiyorsun.Çok önceleri bu tarz bir makinayı inceleme fırsatım olmuştu.
Bıçak kısmı şarhoş bıçak denen tipten,yani makina hangi istikamete giderse o istikamete dogru dönüyor,yani sebest yataklanmış.Baskı şiddetini ayarlamak için ise bir tane elektro mıknatıs yapmıslar ve pwm olarak sürülüyor.Bu sayede bıçagın baskı şiddeti ayarlanmış oluyor.Yani elektromıknatısın çekirdegi bıçaga baskı yapıyor.
Umarım bu analattıklarımın faydası olur,kolay gelsin.
Not:Bence bu proje sana basit kalır,sanayi tipi inkjet yapmayla(Kumaş baskı) veya pirinç ayıklama makinası yapmaya çalışmakla ugraş. :)

Kafa yapısı bu şekilde alarmko nun anlattığı gibi kafa dönüşü serbesttir. Mantık olarak basitte 2 boyutlu CNC router gibi düşünebilirsin ama hareket eden folyodur. Basınç ayarı ise folyoya ne kadar basınç sağlayacağıdır. Mesela benim makinam 10 Gr dan 300 Gr a kadar basınç sağlıyor. Ama şu kumaş inkjet makinalarıyla ilgili daha yeni tanıştım kumaş boyamasıyla ilgili süblimasyon dan çok da farklı değil illa polyester olacak yok kumaş şöyle olacak bence saçma ama CNC router ile ilgili var mıdır? Piyasa da fiyatlar başını almış gitmiş ama olsun

Ekli dosyalar

• IMG_20220921_125110.jpg
    IMG_20220921_125110.jpg
    218.7 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20220921_125108.jpg
    IMG_20220921_125108.jpg
    183.1 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_20220921_125041.jpg
    IMG_20220921_125041.jpg
    138.9 KB · Görüntüleme: 5

Forum istatistikleri

Konular