Plc'ye nc sensör tanıtmak

seti95

Üye
Merhabalar tia portal üzerinden simülasyonda nc bir kontağa basıldığında (yani i0. 0 1 olduğunda) q0. 0 çıkışını aktif edecek bir plc programı yazıyorum. Fakat plc i0. 0 ı no olarak algılıyor bunu nasıl değiştirebilirim. Teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
NC Sensor gordugunde çikis verecek doğrumu?
I0.0 NC kontak kullanilir,peşine Q0.0 yazilirsa
Sensor gordugunde çikiş 1 olur.Fakat devrenin önüne bir NO anahtar konursa güvenli olacaktir.

NC Sensor gordugunde çikis verecek doğrumu?
I0.0 NC kontak kullanilir,peşine Q0.0 yazilirsa
Sensor gordugunde çikiş 1 olur.Fakat devrenin önüne bir NO anahtar konursa güvenli olacaktir.

ne demek istediğimi anlamadınız. devrenin şemasını biliyorum. tia portalda i0.0 girişini nasıl 1 olarak tanımlayacağım ya da bir projeyi açtığımda hangi girişin hangi değeri verdiğini nereden öğreneceğim?

Girişi tanımlamak diye bir tabir duymadım.giriş başlangıç adreslerini (tanimlayabilirsiniz)değiştirebilirsiniz,giriş degerini vat table den izleyebilirsiniz.değer 0 veya 1 dir.

Simule etmek istediğin program bu mu?

............. I0.0..............................................Q0.0
--------l l-----------------------------( )----

simülasyonda nc bir kontağa basıldığında (yani i0. 0 1 olduğunda) q0. 0 çıkışını aktif edecek
Burada bir hata var.
NC kontağa basılmadığı durumda bağlı olduğu giriş zaten lojik 1'dir.
NC kontağa basıldığı an bağlı olduğu giriş lojik 0 olur. Bunu bir açıklığa kavuşturalım.

Öncelikle; NC kontağa basıldığnda yani bağlı olduğu girişi lojik 0 olduğunda q0.0 aktif olsun istiyorsanz, ladderde kontağı kapalı çizmelisiniz.

Ardından Sim table içerisinde girişe ait tag için bits değerini tikleyin.

Bir ara Acil Durdurma (E-Stop) düğmesinin plc de gösterimi konusu vardı, arkadaş onu okumamış anlaşılan.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri