Plcsim Tag hatası

Arkadaşlar Tia Portal V15 Kullanıyorum Projeyi Yazıyorum Plcsim aktif edip Tag tablosunu oluşturuyorum ancak fotoğraftaki gibi hata alıyorum ve yazdığım proje start almasına rağmen set reset komutları çalışmıyor yardımcı olabilir misiniz lütfen.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    255.5 KB · Görüntüleme: 42
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Seçtiğiniz PLC 1500 serisi ve sanırım o yüzden olmuyor, desteklememe durumu olabilir. Ben son güncellemeleri kontrol ettim ancak bende de 1500'le aynı hatayı veriyor. Eğer yaptığınız gerçek bir uygulama değilse 1200'le değiştirin. 1500'le yapmak zorundaysanız da Tia Portal'da watch table oluşturarak modify edebilirisiniz.

Ekli dosyalar

• konrol kalemi.PNG
    konrol kalemi.PNG
    189.6 KB · Görüntüleme: 13
  • kontrol kalemi 2.PNG
    kontrol kalemi 2.PNG
    183.6 KB · Görüntüleme: 11
Seçtiğiniz PLC 1500 serisi ve sanırım o yüzden olmuyor, desteklememe durumu olabilir. Ben son güncellemeleri kontrol ettim ancak bende de 1500'le aynı hatayı veriyor. Eğer yaptığınız gerçek bir uygulama değilse 1200'le değiştirin. 1500'le yapmak zorundaysanız da Tia Portal'da watch table oluşturarak modify edebilirisiniz.
Söylediğin Gibi Sanırım 1500 İle Alakalı Bir Durum 1200 Serisinde Sorun Ortadan Kalktı Teşekkür Ederim Ancak İzlediğim Eğitim Videosunda Eğitmen 1500 Serisi Kullanarak Yapıyor Ve Sorunsuz Çalışıyor Tia Portal V13 Kullanıyor Ben Tia Portal V15 Kullanıyorum

Merhaba, sıkıntının nedenini buldum. S7 1200'lerde I/O cihaz üzerinde mevcut ancak 1500'lerde sizin I/O modul eklemeniz gerekiyor.

Ben de bunu es geçtim ve dolayısıyla hardware errror verdi çünkü atanılan input outputlar için cihazın eşleştirebileceği bir alan mevcut değil.

Merhaba, sıkıntının nedenini buldum. S7 1200'lerde I/O cihaz üzerinde mevcut ancak 1500'lerde sizin I/O modul eklemeniz gerekiyor.

Ben de bunu es geçtim ve dolayısıyla hardware errror verdi çünkü atanılan input outputlar için cihazın eşleştirebileceği bir alan mevcut değil.

Teşekkürler Ben de S7 1200 ile çalışmalarımı yapıyordum

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri