PLCMİ DOP PANEL Mİ HATALI

Delta dop panel ile s 7200 uygulama yaptıgım timer zaman ayrlarında panelden girdigim degerler s7200 içindeki timerleri istedigim zamanı girebiliyorum amaplc nin elektrigi kesilip yenden acıldıgında timer degerleri hepsi sıfırlanıyor bunların nasıl hafızada kalması gerekir bunu nasıl düzeltebilrim dop panelden mi plc den yardımlarınız için teşekürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Plc kalıcı datasını kullanman gerekir.Zaten paneldede kullanılan, panelin değil plc nin datasıdır.Kolya gele

bu kalıcı datalar hangileri oluyor vw olarakta mw olarakta yazdım degişen bi şey yok

Programında System Block altında Retentive Ranges var ortadan kalıcı olmasını istediğin dataları ayarlayabilirsin..

tama sayfayı buldum 4 tnae yapmam gereken kalıcı data var range yazıyor ordan mw koutunu sectim sonunada 10 yazdım ama olamdı nasıl sececegiz

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri