Plcden Piston açılmadı durumunu algılama

Ladder Diyagramını çizer misisn benim için?
Furkan bey, PLC marka modeliniz siemens ise yardımcı program üzerinden yardımcı olabilirim. Ancak diğer PLC'lerin programları konusunda bilgim yok. Ancak mantık aynı. 100 saniye dolduğunda piston valfi enerjilendiğinde piston pozisyon siviçlerinden kapak açık bilgisi gelmediğinde kum besleme konveyörünü durduracak. Set- Reset kullanarak yapabilirsin..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Herkese tekrar merhaba, bir sistemde mikser altında bulunan kapak açılmadığında alarm vermesini istiyoruz,ladderda nasıl uyarlarız
Konularınız birleştirilmiştir, aynı konuları birden fazla açmamaya özen gösterin.

Hocam öncelikle çok teşekkür ederim , fakat sistem üstünde delta plc var , delta diyagramı yazar mısınız benim için ?

Deniyorum birazdan umarım bir sonuç alabilirim teşekkürler çok sağolun
Normalde Delta kullanmıyorum. Ama Googleden bakarak yaptım... Birazcık araştırmak yetiyor.

X1e reset demişiz , tam olarak açılımı nedir , swiçten gelen sinyal mi diyelim

Ertek68 beyin yaptığı doğru bir yol, yalnız plc'deki mevcut programı çekip üstüne ekleme yapmanız lazım, kazara aynı girişleri kullanırsanız farklı sorunlar olur
Aynen , yedeğe alınıp eklenecek ,fakat olurda aksi bi durumda kapak açılmaması durumunda oparatör panele alarm vermesini istiyoruz

Moderatör tarafında düzenlendi:
X1e reset demişiz , tam olarak açılımı nedir , swiçten gelen sinyal mi diyelim
Alarmı kaldırmak için bir buton bağlayabilirsiniz.
Aynen , yedeğe alınıp eklenecek ,fakat olurda aksi bi durumda kapak açılmaması durumunda oparatör panele alarm vermesini istiyoruz
Örnekte Y1 fiziksel alarm çıkışıydı ancak alarmı Op panelde yapacaksanız. Onun yerine Marker (örneğin M10) kullanırsanız gereksiz yere fiziksel çıkış işgal etmezsiniz.
Aynı şekilde X1 fiziksel girişi yerine Op panel ekranına koyacağınız marker atanmış bir butonla reset işini çözebilirsiniz.

Alarmı kaldırmak için bir buton bağlayabilirsiniz.
Örnekte Y1 fiziksel alarm çıkışıydı ancak alarmı Op panelde yapacaksanız. Onun yerine Marker (örneğin M10) kullanırsanız gereksiz yere fiziksel çıkış işgal etmezsiniz.
Aynı şekilde X1 fiziksel girişi yerine Op panel ekranına koyacağınız marker atanmış bir butonla reset işini çözebilirsiniz.
Gönderdiğiniz diyagram denedim , alarm resetlemiyor

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri