PLCde Analog Girişleri Kullanma

cheem

Üye
Birinci sistem üretim hattında akan kağıdıdın (genişliği 2000-2450mm arası değişmekte) sıcaklığını uzak mesafeden ölçmeli ve sıcaklık bilgisini pano üzerine yerleştirilen bir indikatörde göstermelidir.
İndikatör üzerinde set edilmiş sıcaklık değerlerin altına düştüğünde yada üstüne çıktığında (bant kontrol) dışarı kuru kontak verebilecek özelliklerde olmalıdır. Ortam sıcaklığı özellikle yaz aylarında 65 dereceye kadar çıkabilmektedir. Ölçüm yapılacak materyalin sıcaklığı 40 ila 125 derece arası değişmektedir.

Proje Bu...

Sensörleri tespit ettik gibi 0-10 V çıkış verecek. bunu plc ye nasıl bağlayacağımı ve bu komutu nasıl kullanacağımı çözemedim... yardımlarınızı bekliyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Birinci sistem üretim hattında akan kağıdıdın (genişliği 2000-2450mm arası değişmekte) sıcaklığını uzak mesafeden ölçmeli ve sıcaklık bilgisini pano üzerine yerleştirilen bir indikatörde göstermelidir.
İndikatör üzerinde set edilmiş sıcaklık değerlerin altına düştüğünde yada üstüne çıktığında (bant kontrol) dışarı kuru kontak verebilecek özelliklerde olmalıdır. Ortam sıcaklığı özellikle yaz aylarında 65 dereceye kadar çıkabilmektedir. Ölçüm yapılacak materyalin sıcaklığı 40 ila 125 derece arası değişmektedir.

Proje Bu...

Sensörleri tespit ettik gibi 0-10 V çıkış verecek. bunu plc ye nasıl bağlayacağımı ve bu komutu nasıl kullanacağımı çözemedim... yardımlarınızı bekliyorum.
0 - 10V 'u PLC'nin analog girişinden okuduktan sonra sınır değerleri analog olarak belirleyip bu değerin üstüne çıktığında ya da altına düştüğünde PLC nin dijital çıkışlarından birini aktif eden bir program işinize yaramaz mı?

Ne marka /model PLC kullanıyorsunuz?

Simens olacak buyuk ihtimalle

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Mitsubishide olabilir. Fakat daha sonra bu set ettigimiz degerleri degistirmek icin bir operator displayi yapmayida planlıyoruz

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Maalesef Logix5000 olsa yardımcı olabilirdim...

örnek plc siemens olsun nasıl olujr yada mitsubishi olsun. alacak olduğum malzemelr nasıl olmalı seiemns s7200 ile bum gerçekleştirilebilir mi

s7 200 cpu 224 xp işinizi görür 0 - 10 v analog giriş cpu nun üzerinde mevcut

0 - 10V 'u PLC'nin analog girişinden okuduktan sonra sınır değerleri analog olarak belirleyip bu değerin üstüne çıktığında ya da altına düştüğünde PLC nin dijital çıkışlarından birini aktif eden bir program işinize yaramaz mı?

bunu s7 200le yapmak mümkün mü

mümkünse hangi modülü almak lazım?

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri