plc ye com port tan bağlanma

taner74

Guest
merhaba arkadaşlar.işyerimdeki pc mi geçenlerde değiştirdiler ve yeni gelen pc de com çıkışı olmadığı için ilk önce usb den com porta çevirici aldılar.bu çeviriciyi s7300 plc de çalıştıramadım ama diğer plc lerde sorun olmadı.bunun üzerine pcmcia to com dönüştürücü aldılar ve s7300 e bağlanabildim.şu anda iki tane com çıkışım var.
benim merak ettiğim konu ise şu bu iki com portu aynı anda kullanabilirmiyim.yani bir tanesine plc diğerine panel bağlayabilirmiyim pc nin anakartına bir zarar verir mi.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
iki comportu bilmiyorum ama ben bir comport ve bir usb'den bagalandım bir sorun olmadı. Tabi sayılırsa buna bide wlan'ı ekleyebiliriz ordanda şirket ağına baglıydım.

Bağlanabilirsin dört com portlu pcler var çalışan her birinden farklı cihazlara bağlanıyor.Birisi com port plc,ikinci com inverterler...vs . Bilgisayarlara ilave kart olarak Com port kartı akılabiliyor.

merhaba arkadaşlar.işyerimdeki pc mi geçenlerde değiştirdiler ve yeni gelen pc de com çıkışı olmadığı için ilk önce usb den com porta çevirici aldılar.bu çeviriciyi s7300 plc de çalıştıramadım ama diğer plc lerde sorun olmadı.bunun üzerine pcmcia to com dönüştürücü aldılar ve s7300 e bağlanabildim.şu anda iki tane com çıkışım var.
benim merak ettiğim konu ise şu bu iki com portu aynı anda kullanabilirmiyim.yani bir tanesine plc diğerine panel bağlayabilirmiyim pc nin anakartına bir zarar verir mi.

eğer kullandığın plc nin haberleşme ucu DTR DSR gibi ucları mutlaka istiyor ve senin çevirin bunu sağlamıyorsa problem olabilir.

merhaba;

ben de s7200 programlamak için kablo aldım. bir de bende com port olmadığı için usb rs232 dönüştürücü aldım fakat bağlanamadım. bu usb rs232 dönüştürücüler için sürücü gerekiyor mu acaba?

merhaba;

ben de s7200 programlamak için kablo aldım. bir de bende com port olmadığı için usb rs232 dönüştürücü aldım fakat bağlanamadım. bu usb rs232 dönüştürücüler için sürücü gerekiyor mu acaba?
evet gerekiyor.üzerindeki marka ve modelinden yola çıkarak internetten driveri temin edebilirsin.driveri kurduktan sonra aygıt yöneticisinden çeviricinin hangi porttan bağlandığnı tespit et.sonra da microwin in bağlantı ayarlarından çeviricin hangi porttan bağlandıysa onun aynısını seç

Hiç sorunsuz iki veya daha fazla seri port kullanabilirsin önemli lan hangi cihazın hangi portu aldığı com1 veya com2 gibi.

pc'de 10 usb port varsa 10 tane rs232 çevirici bağlar vede sorunsuz kullanırsın..hiçbişey olmaz korkma...

Ya ne hikmetse usb_RS232 ceviricilerle yıldızım hic barısmadı siemens lerde her zaman sorun cıkarttılar
PCMIA Express to rs232 ceviriciler işimi gördü

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri