Plc ye bağlanma

vonbroun

Üye
Arkadaşlar elimizde Ge fanuc Versa plc var
Ben buna plc nin yanından rs232 üzerinden laptopla bağlanabiliyorum.
Peki buna ofisten bağlanabilirmiyim.Ofis baya uzak plc ye,plc yi hub a bağlayıp yerel ağ üzerinden plc ye müdahele edebilirmiyim,ne gibi programlar veya cihazlar gerekli bana
tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadasım plc ye ethernet kartı ekleyıp machıne edıtıon ıle bu kartın hardwarwe konfıgrasyonu yaptıktan sonra(ıp numarasını bu konfıgrasyonun ıcınde gırıyorsun) bır hab ıle machıne edıtıon veya open process programlarından ıp adresını yazarak onlıne olabılırsın numarasını gırerek yapabılırsın fakat bunun bellı bır mesafe ıle sınırlandıgını bılıyorum.Yanlıs hatırlamıyorsam 100 metre ıle 180 metre arası.Ama mesafe bundan cok uzun ıse wıreless haberlesme yapman gerekıyor.Bu da cok masraflı olmazsa laptop ıle tabanlara kuvvet :)

Kullandıgın programları bılmıyorum.Logıc hangı programla yazılmıs.Onu yazarsan daha cok yardımcı olabılırım.90-70 mı 90-30 mu machıne edıtıon mu kullanılmıs,openprocess mı yoksa versa promu kullanılmıs

Iyı calısmalar

logic versa max ile yapılmış.
Arkadaşım bi yerde rs232 to ethernet converter(serial to ethernet conventer) diye bi alet söylediler.Onun vasaıtasıyla hub bağlayabilirmişim.
ama ordan sonra uzaktan izlemek ve mudahele için program gerekliymiş.Bu programın adını biliyormusun.

Aletin adresi de
http://www.mitatek.com/erc5x0.htm

Yardımın için teşekkürler.

Vnc veya radmin

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular