PLC YARIŞMA SORUSU( 1 sunucu ve 3 yarışmacı)

komkom

Üye
Sunucu soruyu sormadan önce BK lambası yanacak. Sunucu soruyu sorduktan sonra yarışmacıların cevap verebilmesi için START butonuna basıyor ve BK lambası sönüyor ve CV lambası yanıyor. Yarışmacılardan ilk cevap verenin önünde ki L1 lambası yanacak.Eğer yanlış cevap vermesi durumunda yanındaki yarışmacının cevap hakkı doğacak ve önündeki L2 lambası yanacak. Aynı şekilde 3. yarışmacı içinde bu durum devam edecek. Sunucu bir sonraki soruya geçeceğinde Stop butonuna basacak ve işlem tekrar edilecek? evet arkadaşlar PLC dersimizin 2. haftasında böyle bir soruyla karşı karşıyayız sizlerden yardım bekliyorum... Eğer simülasyon programlarında çizme şansı olan arkadaşlardan resimleri bekliyorum.... Şimdiden yardımcı olacaklara teşekkürlerimi sunuyorum :) :) :) :) :) :)

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşım benim anlamadığım durum
1-Bu soruyu foruma sorup hadi bakalım bilebiliyormusunuz modundamısın?
2-Böyle bir soru soruldu acaba nasıl yaparım yardım edebilecek var mı modundamısın?
Yazdıklarını bir daha incele derim çünkü yanlış anlamadıysam yazdıklarından 1. seçenek sonucu çıkıyor gibi
Bir konuda yardım isteyeceksen kendin uğraşmış ama bazı yerlerde takılmış olup o problemi nasıl aşarım diye sorman gerekiyor.
Yani lafın kısası sen ortaya bişeyler koyacaksın ve problem yaşadığın yeri soracaksın.
Öyle hadi bakalım yapın simülasyon da deneyin ha bi de çizimini de yapın gibi bir yaklaşım içinde olman seni hiçbir yere götürmez.

Haklısın kesinlikle hazıra konma beleşci bir yaklaşım niyetiyle sormadım zaten soruyu... ama inan daha soru çözecek durumda değilim 2.haftadayız... 1. seçenek dediğin hangisi anlamadım.

Benim derdim en azından bir ışık bir önbilgi edinmek ona göre birşeyler yazıp çizebilmek amaç bu yani...

Arkadaşım eğer hocanız daha 2. haftadan size böyle bir soru soruyorsa ilk hafta yaptığınız örneklere bakmanı ve analiz etmeni tavsiye ederim.2.haftadan böyle bir soru soracak hoca ilk hafta buna benzer 1-2 örnek çözmüştür.

Yardımcı olabileceğin bir konu var mı böyle öğüt vermeye çalışmaktansa biraz yardımcı olmayı denersen sevinirim... Örneklerden anlamadık bir benzerlik kuramadık ki burda paylaşma gereği duyduk... Boş beleş adamlardan değiliz yani rahat ol. Sende çürükçül otlakçı gibi bir hava oluştu herhalde benim hakkımda...

Ne yalan söyleyeyim aynen öyle bir hava oluştu.
Tavrında hiç hoş değil neyse polemiğe gerek yok kolay gelsin.

Fazla meşgul etme ortalığı işine bak... Tavrım tavrındandı bilesin... Sanada kolay gelsin eyvallah...

Yanlış diyaloglar geçiyor arkadaşlar. Ceyhan_erd çok doğru söylemiş. Bence forumu karıştırmalısın.
Sorduğun soru değil, ondan çok daha zor sorulara cevap verilmiş bir forumdur.
Eğer bugün sen bulursan yarın farklı bir soru ile gelebilirsin.
Zira sorduğun soru öyle uçuk bir soruda değil.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri