Plc yardımıyla telefonla uzaktan kontrol

BOBAKIR

Üye
Merhabalar herkese,
Bir iklimlendirme firmasında çalışıyorum. Bir fuarda sergilenmesi için rooftop cihaz yapacağım. Benden istenen şeylerden biri ; telefon ile cihazın durumuyla alakalı bazı bilgileri görebilmek. Kontrol kartı olarak CAREL pCO5+ PLC kartı kullanacağım. Burada istediğim bilgilerin telefonda görünmesini nasıl sağlayabilirim?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba,

Yapmak istediğiniz şey günü kurtarmak mı yoksa belirttiğiniz işi yapan bir sistem kurmak mı?

Merhaba,

Yapmak istediğiniz şey günü kurtarmak mı yoksa belirttiğiniz işi yapan bir sistem kurmak mı?

Merhaba Okan Bey,
yaklaşık 20 gün zamanım var. direk sistemi kurmak istiyorum. Benim istediğim belirli bilgilerin telefon ekranından görünmesini istiyorum. Ortam sıcaklığı, nem durumu, ya da alarm durumları gibi bilgileri görmek istiyorum. Günü kurtarmak değil tam aksine sistemi kurmak birinci önceliğim. Youtube'da okan pco diye bir sayfa gördüm. tahminimce sizsiniz ordan bişeyler izleyip öğrenmeye çalışıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

"okan pco" ben değilim. Kim olduğunu bilmiyorum.

Mobil üzerinden izlemeyi Native uygulama ile 20 günde bitirme imkanınız zordur.
Mobil üzerinden web browser(örnek Chrome) gösterim yapabilirsiniz.

Pazarlanabilir adam akıllı bir ürün istiyorsanız kendinize has bir cihaz dizay ettirin.Altıüstü küçücük bir kartın yapacagı iş için 2-3 tane cihaz kullanmaya ne gerek var.
Benim fikrim bir tane microişlemciye program yazıldımı wifi üzerinden internete baglanır,her türlü bilgiyi görebilir veya degistirebilirsiniz.
Benim 5 yıl önce yaptıgım bir cihaz,isterseniz bir inceleyin

Sadece veriler izlenecek ise web server bulunduran bir plc ve biraz html/css bilgisi ile yapılabilir sanırım.

Sadece veriler izlenecek ise web server bulunduran bir plc ve biraz html/css bilgisi ile yapılabilir sanırım.
Hocam sadece veri izlenecek. Dediğim gibi pCO5+ kullanılarak yapılacak. Sıkıntım burdaki html ile ne tür bişey yapacağım. Bu konuda sıkıntım var.

Hocam sadece veri izlenecek. Dediğim gibi pCO5+ kullanılarak yapılacak. Sıkıntım burdaki html ile ne tür bişey yapacağım. Bu konuda sıkıntım var.
Hocam CAREL pCO5+ PLC yazınca pCO5 yanında ilave plc kullanacağınızı sandım. O yüzden web server bulunan plc ile istediğiniz kısım yapılabilir dedim. pCO5+ kullanmadım ama içerisinde web server bulunduruyorsa görüntüleme yapılabilir.
Sorunuza gelince html/css ile sayfanın tasarımını yapacaksınız, javascript kodlarıylada plc'den sürekli tag degerlerini okuyup sayfadaki yerlerini yenileceksiniz.

ortam sıcaklıgı ve nemi ölçen halehazırda bir cihazınız varmı,varsa bilgilerini yazarmısınız.
yapacagınız işlem server özelligi olan bir cihaza html sayfası gömmek.uzak baglantı istegi geldiginde karşına bir web sayfası gelecek.sorunlardan bir tanesi cihazın baglı oldugu hattın static IP olması veya bir DNS e kayıtlı olması.aksi taktirde modemin açılıp kapanmasında IP numarası degişecektir.
Bir başka cözüm ise cihaz client modunda çalıştırılıp datanın her degişiminde bir server'a bilgileri kaydedecek.Dataları görmek isteyen serverdaki bilgileri görecek.(bu sayede static ip problemi ortadan kalkar) firmanızın web sayfasının oldugu siteye ek bir sayfa ekleyerek bu bilgiler gösterilebilirsiniz.

ortam sıcaklıgı ve nemi ölçen halehazırda bir cihazınız varmı,varsa bilgilerini yazarmısınız.
yapacagınız işlem server özelligi olan bir cihaza html sayfası gömmek.uzak baglantı istegi geldiginde karşına bir web sayfası gelecek.sorunlardan bir tanesi cihazın baglı oldugu hattın static IP olması veya bir DNS e kayıtlı olması.aksi taktirde modemin açılıp kapanmasında IP numarası degişecektir.
Bir başka cözüm ise cihaz client modunda çalıştırılıp datanın her degişiminde bir server'a bilgileri kaydedecek.Dataları görmek isteyen serverdaki bilgileri görecek.(bu sayede static ip problemi ortadan kalkar) firmanızın web sayfasının oldugu siteye ek bir sayfa ekleyerek bu bilgiler gösterilebilirsiniz.
Hocam,
Ortam sıcaklığı ve nemi ölçen sensörlerim hali hazırda cihazımda mevcut. Ben bunların kontrolünü PCO5+ PLC ile sağlıyorum. Kartın BMS kartı girişine pcoWEB portumu ekliyorum. Öncelikle bunu bilgisayara kabloyla bağlayıp konfigürasyonunu sağlıyorum. Daha sonra bunu bir modeme bağlamak istiyorum. Modemin IPsi statik olmalı demişşiniz. Ben modemin IP adresinin bir yukarı numarasını pcoWEBe IP olarak vermek istiyorum. Şimdi burada modemin IP adresi statik mi olmalı yoksa dinamik mi onu bilmiyorum. Bunun haricinde ben bu modemin IPsini telefonuma girdiğimde pcoWEB'e giriş iznimin olacağını düşünüyorum. Ben burada istediğim tarzda bilgileri görmek istiyorum. Bunun içinde bir arayüz tasarlamam gerekiyor diye düşünüyorum. Burada da sizin dediğiniz HTML sayfasını gömmem gerekiyor diye düşünüyorum. Birde bunların haricinde telefondan cihazı aç kapa yapmak istiyorum. Bunu da yapmam mümkün müdür?
Yazdıklarımda hatalı bulduğunuz bir yer var mı hocam? Birde bu html sayfasını nasıl gömebilirim?

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri