Plc yapmak istiyorum

sıfırdan plc yapmak istiyorum elektronik bilgim yeterli durumda malzeme bilgiside kendimce yeterli durumda ve kendime güveniyorum ama nasıl ve nereden nasıl başlamam lazım bilgisi olanlar paylaşabilirmi teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Yapacak oldun plc (mikrodenetleyici seçmelisin) neye göre programlanacak ve hangi donanımlar barındıracak tek bir paketmi yoksa yan yana takılarak yani başka modüller eklenerek giriş çıkış veya ek donanım alacakmı burası nirvana gerçi basitten başlarsan giriş ve çıkışları izoleşendirmekten başlayabilirsin denetleyici belirlemelisin atmega pic esp vb tercih çok kafandakini blok olarak belirleyip çiz sonra o bloklardan tek tek tadarımını yap ve sonra hepsini birleştir misal haberleşme yada giriş çıkışlar rölemi yoksa optocuplörmü olacak transistör kademe kademe ilerlemelisin

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri