Plc yapısal programlamada fb ile fc arasındaki fark nedir?

Merhabalar,
Static olarak tanımlayın, problem düzelecektir.
ilgininize teşekkür ederim, timeri statik olarak değiştirdim ancak, başka bir networkte fc yi yda fb yi tekrar çağırdığımda gene aynı timer üzerinden işlem yapıyor, özetle yızdız /üçgen motorlar için alt program oluşturup, kaç motor varsa aynı bloğu kullanmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• 4.jpg
    4.jpg
    188.1 KB · Görüntüleme: 18
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
ilgininize teşekkür ederim, timeri statik olarak değiştirdim ancak, başka bir networkte fc yi yda fb yi tekrar çağırdığımda gene aynı timer üzerinden işlem yapıyor, özetle yızdız /üçgen motorlar için alt program oluşturup, kaç motor varsa aynı bloğu kullanmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar,
Timer’ı static olarak tanımlayın. FB içerisinde TON bloğuna tanımladığınız static timerı db olarak girin. Yani siz static olarak tanımladığınız timerı değil de, normal db olarak başka yerde çağırdığınız timerı çağırıyorsunuz.

Merhaba Fb içerisinde timer vb fonksiyon bloğu ile kullanılan komutları multiple instance seçerek kullanın.Her fb içindeki timer ayrı olacaktır.

Yardım ve önerileriniz için teşekkür ederim. tavsiyeleri denedim şuan için başaramadım. Daha müsait zamanda tekrar deneyeceğim iyi günler dilerim.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri