PLC ve Otomasyona Nereden Başlamalıyım?

ika1986

Üye
merhabalar.
kumanda bilgim var,PLC giriş yapmak istiyorum başlangıç olarak nasıl başlamalıyım. 2 günlük kurslar var. 2 gun bana yeterli bilgiyi verirmi sayın arkadaşlar.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
o kurslar sana faydalı olacaktır.katılmanı tavsiye ederim

ilk önce temelsiz gitme derim kursa.evinde kendi başına iyice çalış enazından bir kaç bişey öğren yoksa kursta kaçıracağın çok şey olur.
siemens s7 200 ile başla döküman çok.mantık her markada aynıdır öğrendikten sonrada diğer markaları kurcalarsın.kolay gelsin...

ilk önce temelsiz gitme derim kursa.evinde kendi başına iyice çalış enazından bir kaç bişey öğren yoksa kursta kaçıracağın çok şey olur.
siemens s7 200 ile başla döküman çok.mantık her markada aynıdır öğrendikten sonrada diğer markaları kurcalarsın.kolay gelsin...
Elimde fatek fbs 60 plc var onla bir kaç deneme yapmaya çaliştim ama pek temel olmayınca olmadı... kurslardan önce bu işi yapanların yanında 1 yıl kadar çalişmayı düşünüyorum eğer bulabilirsem böyle bi yer... cevabın için teşekkur ederim.

Arkadaşlar Kendim php ile hazırlayıp bitirdigim ve son aşama geldim bir web sitesi var Hazırladıgım site hazır sadece egitim videolarını ekran kaydetme programı ile hazırlamak ve yükleme işlemleri kaldı bu sitede basit bir üyelik işlemi ile s7-200 s7-300 ve delta plc egitimleri olacak s7200 ve 300 de iyiyim deltada ise bildigim kadar olacak üyelik ücretsiz olacak ve birde forum kısmı var en kısa zamanda web sitesini yayınlamak istiyorum

Arkadaşlar Kendim php ile hazırlayıp bitirdigim ve son aşama geldim bir web sitesi var Hazırladıgım site hazır sadece egitim videolarını ekran kaydetme programı ile hazırlamak ve yükleme işlemleri kaldı bu sitede basit bir üyelik işlemi ile s7-200 s7-300 ve delta plc egitimleri olacak s7200 ve 300 de iyiyim deltada ise bildigim kadar olacak üyelik ücretsiz olacak ve birde forum kısmı var en kısa zamanda web sitesini yayınlamak istiyorum

Mikrodev plc kullanımı da ekleyebilirsin. Gerekli döküman vs. temin edebilirim.

Şimdilik s7200 300 ve delta olarak düşündüm bu konuda katkı olabilir web sitesine eklemeler ekstra kod yazmamı gerektirir önce bu şekilde yayınlayabilirsem iyi olur daha sonra eklemeler olabilir zaten forum kısmından tepkileri ve istekler alınacak

Bu çalışmaları yapmanız çok güzel, tebrikler. Takip edeceğim

Arkadaşlar Ben suanda Siemens Logo akıllı rölelerini kullanıyorum fakat PLC ye geçiş yapmak isiyorum. Nerden nasıl başlamalıyım Hangi marka plc üzerinde çalışmalıyım

Kayra2011 Uzun süredir logo kullnıcısıyım belli bir temelim var şimdi nasıl bir yol izlemeliyim hangi kaynakları kullanmalıyım

Moderatör tarafında düzenlendi:
istersen delta markasıyla git.dökümanı ve teknik desteği çok,s7 200 ilede başlaya bilirisin.yapıcağın ilk iş seçeceğin plcye ait proramı indirmek yada temin etmen sonrada pdfleri indirmen...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri