PLC ve HMI Simülasyonu

ali1923576

Üye
iyi günler,

Tia portal v13'te plc ve hmı'ı simülasyon üzerinden çalıştıralabiliyor muyuz? PLC için basit bir start stop devresi yapıp simulasyona yükledim çalıştırdım.. hmı kısmından start ve stop butonlarını koyup basılınca set bırakılınca reset olmasını ayarlayıp hmı için de simülasyonu çalıştırdım. fakat hmı simülasyonunda butonlara basmam plc'i de değişiklik yaratmıyor..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
iyi günler,

Tia portal v13'te plc ve hmı'ı simülasyon üzerinden çalıştıralabiliyor muyuz? PLC için basit bir start stop devresi yapıp simulasyona yükledim çalıştırdım.. hmı kısmından start ve stop butonlarını koyup basılınca set bırakılınca reset olmasını ayarlayıp hmı için de simülasyonu çalıştırdım. fakat hmı simülasyonunda butonlara basmam plc'i de değişiklik yaratmıyor..

PLC de değişiklik yapabilmen için PLC-SİM V13 yüklü olması gerekli diye düşünüyorum.yani hangi sürüm tia portal kullanıyorsan o sürüme ait PLC-SİM kurulumu yapılmış olmalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri