PLC Uygulaması

sezar42

Üye
arkadaşlar meraba ben myo elektrik bölümü son sınıf öğrencisiyim.
bana acil olarak plc uygulaması lazım. yardımcı olursanız çok memnun kalırım
internetten araştırdım hep trafik lambası ve yıldız-üçgen yol verme var değişik bir şey bilen varsa paylaşırsa çok sevinirim hayırlı günler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
sayın sezar42

tam olarak ne aradığınızı açık şekilde yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız. plc uygulamanızın içeriği ne olacak hangi komutlar olacak bunları belirtiniz lütfen. konu başlığınızı Ladder Türk & Op Türk PLC - Program & Dökümanlar bölümünde açmışsınız size hangi marka PLC ile yapılan uygulama lazım???

farketmez arkadaslar staj defteri doldurucam bi kaç degişik plc projesi lazım yardımcı olursanız sevinirim

Kardeş staj sırasında sen acaba PLC ile ilgili fazla bir şey öğrenemedin mi onu merak ediyorum.Ne bileyim keşke biraz staj esnasında daha fazla uğraşı gösterseydin senin içinde iyi olurdu.Kolay gelsin..

keşke stajlarında plc üzerine çalışmalar yapsaydın. gerçekten çok işe yarayan bir sistem. ben asansör yapmayı düşünüyorum mesela.

plc üzerine bir sunum yapmam lazım bana yardımcı olabilirmisiniz?

delta plc için notlardan oluşturabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Temel Seviye PLC Eğitim Notları.pdf
    193.5 KB · Görüntüleme: 194
arkadaşlar bana acil plc projesi lazım lader diyagramı kodları ve fbd si ile birlikte ne olur yardım edin? :)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri