PLC Sorusu

arkadaşlar şöyle bir proje yaptım çalışma şekli band1 ve band2 olmak üzere 2 tane bandan oluşmaktadır. start butonuna basıldığında band1 hhızlı çalışmaktadır I0.2 sensörü gördüğünde band1 yavaş çalışacak.I0.3 gördüğünde stoper1 kalkacak ve band1 duracak ( hızlı veya yavaş çalışmayacak) I0.4 start butonuna basılırsa sağ elektrot aşağı inercek kaynak yapıp yukarı çıkacak I0.5 start butonuna basılırsa sol elektrot aşağı inecek ve kaynak yapacak sonra ban1 ve band 2 hızlı çalışacak band2de panel I0.6 sensöerünün üstünden geçtiğinde band2 geri yavaş çalışacak band1 duracak I0.7 sensörü gördüğünde stoper2 kalkacak ban2 duracak ve aynı şekilde kaynak yapacak
ben burada sayıcıyı resetleyemedim arkadaşlar bana bu konuda yardımcı olurmusunuz yaptığım programıda yukarıdan indirebilirsiniz.
Q0.0 BAN1 HIZLI Q0.1 BAND1 YAVAŞ Q0.2 STOPER Q0.3 SAĞ ELEKTROT AŞAĞI Q0.4 KAYNAK YAP Q0.5 SOL ELEKTROT AŞAĞI Q0.6 KAYNAK YAP Q0.7 BAND2 HIZLI İLERİ Q1.0 BAND2 GERİ YAVAŞ Q1.1 STOPER2

Ekli dosyalar

• proje.mwp.zip
    2.1 KB · Görüntüleme: 19
Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri