PLC SORUSU

Katılım
24 Ara 2017
Mesajlar
7
Beğeniler
0
Puanları
1
#1
Siemens s71200 plc ile yapılacak olan örnek sorum şu şekilde;
13 çıkış veren bir sistemin,tek startla herhangi üç çıkışından sonra çıkış vermesi istenmiyor.birinci basışta birinci çıkış,ikinci basışta ikinci çıkış,üçüncü basışta üçüncü çıkış olacak şekilde. bir çıkış kapatılıp diğeri çıkış için start verildiğinde eğer üç çıkış şartnı geçmemişse çıkış verecek.
 
Katılım
1 Nis 2009
Mesajlar
91
Beğeniler
18
Puanları
3
Yaş
37
#2
Bu soru neden bu kadar anlaşılmaz soruldu acaba

13 çıkış nezaman aktif olabilir
 
Katılım
24 Ara 2017
Mesajlar
7
Beğeniler
0
Puanları
1
#3
13 çıkıştan sadece 3 ünün üç başısta aktif olmasını istiyoruz,3 den fazla basmada herhangi bir çıkışın aktif olması istenmiyor.
 

TheRisky

Katılımcı Üye
Katılım
15 Kas 2007
Mesajlar
520
Beğeniler
425
Puanları
58
Konum
İstanbul Büyükçekmece
#4
Slm Bir sayıcı koyun devrenize. Her çıkışın yükselen kenarı sayıcıyı 1 artırsın. Düşenide 1 eksiltsin. Çıkışlarada 3ten küçükse şartını koyun. Böylelikle siz herhangi bir çıkışı açtığınızda sayıcı 1 diğer bir çıkışı açtığınızda sayıcı 2 diğerini açtığınızda 3 olacak. diğer çıkışlar 3 ten küçükse şartı gelmediğinden açılmayacak. Siz lambalardan her hangi birini kapattığınızda sayıcı tekrar 2 olacak. Herhangi birini açtığınızda 3 olacak.

Önemli not: Taşıma su ile değirmen dönmez.
 
Katılım
24 Ara 2017
Mesajlar
7
Beğeniler
0
Puanları
1
#5
bu senaryoyu ben de kurdum ancak gelgelelim ladder'da yazamıyorum.Zaten tek sıkıntı da o.
Önemli notunuz "benim bırak bu işleri artık (2 senedir uğraşıyorum otomasyon ile) yapamıyosun ,diyen iç sesime daha da destek oldu " teşekkürler.:\ Belki de artık bırakmalıyım.
 

TheRisky

Katılımcı Üye
Katılım
15 Kas 2007
Mesajlar
520
Beğeniler
425
Puanları
58
Konum
İstanbul Büyükçekmece
#6
Aslında o nottan bırakmak gerektiğini çıkarmamalısın. O not belki de neden başaramadığını söylüyordur.

Bu forumda yapılan en büyük hata budur ki buraya direkt soruyu yazmak yerine uğraş verdiği programı yazıp çizip, Hatayı nerede yapıyorum sorusu olmalıdır.
Bence iki yıldır bu işi yapıp başaramayan birisi olarak neden bırakmak gerektiğiyle değil de ,nede bırakmaman gerektiği ne odaklanırsan. Başarı oranını %100 aratar. Ha Mesleği sevmiyorsan o başka mesele.

Şöyle düşün ben ve benim gibi yüzlerce belkide binlerce insan burada sadece muhabbet olsun diye takılmıyoruz. Sorularımıza cevap bulup. Soru cevaplıyor Fikirler yürütüyoruz ve bu bizim kişisel gelişimini desteklediği gibi genel bir fayda da sağlıyor.
Şimdi sana soruyorum. Sorduğun sorunun cevabını açık bir şekilde ve en yakın halı ile yazdım. Sen buna azıcık kafa patlatıp çözmekten yanamısın. Yoksa bırakmaktan yanamısın?
Mantıklı bir çalışma yap samimiyetini inanırsam yarın sana o devreyi yaptıran kadar yardımcı olacağım.
 

Benzer konular

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
99,912
Mesajlar
702,851
Kullanıcılar
374,773
Son üye
eenescbn

Yeni Konular

Üst