PLC Sorusu timerlarla ilgili

arkadaşlar bir tane çıkışı setleyip 1 sn sonra bir prrogram içerisinde resetlemek istiyorum fakat çıkış resetlenmiyor sanırım zaman rölesinin enerjisi kesilmiyor. çok uğraştım ama yapamadım yardımcı olurmusunuz? kolay gelsin

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Çıkışı hangi şartlar altında setleyecen herhangi bir şart var mı? Ya da yaptıgın prg ı forma yolla arkadaşlar bir baksınlar....

evet yaptığınız devre doğu Q rölesi set edildikten sonra altta buluna To0 rölesinin önünde buluna Q0.0 röle kontağı kapanarak zaman rölesi ni 1 saniye süre ile çalıştırıp çıkışı setler. bunu s7 300 serisinde yapmışşınız. iyi çalışmalar.

bencede dogru... hala sorun varsa baska bir yontem onerebilirim.

arkadaşlar yapmaya çalıştığım programın en son kısmı hala olmadı söylediklerinizide denedim ama yine olmadı. T38 den sonra I1.1 SENSÖRÜ GÖRENE KADAR Q1.3 çalışacak sensör gördüğünde Q0.0 ve Q0.7 çalışacak fakat bu istediğim olmuyor Q1.2 çalışıyor yardım ederseniz çok sevinirim arkadaşlar

son bölüme başka bir fikri olanlar varsa onuda denerim

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri