plc sorusu -1-

Hanibal

Üye
Merhaba arkadaşlar aşağıdaki soru (siemens-simatik S7 200 cpu-212) ye göre yapılıcak yardımcı olursanız
sevinirim...

(SORU) Start butonuna bastığımızda 1.lamba hemen yanıyor. 5saniye sonra 2.lamba, 5saniye sonra 3.lamba
yanıyor. 3 lamba 10saniye yanmaya devam ediyor. Sonra tam tersi 5saniye arayla lambalar sönüyor.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
yardımın için teşekkür ederim şaşkın.....Bide bana bunun resmini yollarsan sevinirim benim program hata veriyo şuan devreleri açamıyorum

Sorunun, Siemens Logo-Soft Comfort programında yapılmış hali.Ladder diyagram halinde, plc de yapman için fikir oluşturabilir.

Ekli dosyalar

• Proje.jpg
    Proje.jpg
    36.9 KB · Görüntüleme: 90
Moderatör tarafında düzenlendi:
beyit arkadaşın dediği yöntem daha sık kullanılan yöntemdir. bunun bir kaç yöntemi vardır.One shot timer kullanılarak ta yapılabilir.

Ben de zelio lojik 2 de çizdim de zmn rolesi bolluğu var ama bende daha yeniyim işte ama bu konuda iddaalı olmak istiyorum işte benim çizdiğime gore zelio da daha basit bir çizim avrsa çizebilirmisiniz ben devreyi çizdim doğru çalışıyor ama daha basit bir çizim varsa gormeyi isterim ;D

Ekli dosyalar

• 2.JPG
    2.JPG
    46.8 KB · Görüntüleme: 54
Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.