plc simulatör sorunu

arkadaşlar plc simulasyon programinda td 200 panelini çalışyıramıyorum ekranda (need parameter block) yazıyor acil yardıma ihtiyacım var

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Ayni sorun bendede mevcut bir turlu Td 200 de programladigim item lari goremiyorum

td 200 programlarından örnek 1-2 devre gönderirmisin

bu sorunu nasıl cozdunuz bana da solerseniz sevinirim... tesekkurler

arkadaşlar simülasyon programı awl dosyalarını görmek istiyor. bu dosyaları nasıl yapıcağız. çükü microwin dosyaları mwp uzantılı. yardım lütfen. teşekkürler.

arkadaşlar operatör paneli ile s7-200 bağlantı ve haberleşmesi üzerine bildiğiniz türkçe notlar var mı?

deniz77 ' Alıntı:
arkadaşlar simülasyon programı awl dosyalarını görmek istiyor. bu dosyaları nasıl yapıcağız. çükü microwin dosyaları mwp uzantılı. yardım lütfen. teşekkürler.

MicroWinde File-Export kısmından awl uzantısı olarak kaydedebilirsin.

elektronikmuh yardımın için çok teşekkürler...

programı yazdığınız yerde Export var önce bunu yapın kaydedin sonra data block 'a basın sonra CTRL+A (hepsini seç) yapın CTRL+C (copyala) sonra simülasyonu aç Program menüsünde pastle Data var ona tıkla sonra programı yükle (export yaptığın dosyayı) sonra çalıştır
aşağıdaki resme bakarsan eğlenceli !!!!!!

daha ayrıntılı istersen [email protected]

Ekli dosyalar

• photo.jpg
    photo.jpg
    16.3 KB · Görüntüleme: 52
Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye