PLC seçimi hakkında

Merhaba herkese, iyi çalışmalar.
Ben Elektrik önlisans mezunu bir arkadaşınızım.
Kendimi otomasyon alanında geliştirmek istiyorum ve özellikle plclere ve plc programlama konularına hakim olmak istiyorum.
Boş vakitlerimde üstünde çalışmalar yapabileceğim, programlar yazarak simulasyon yapabileceğim bir plc almak istiyorum.
Bunun için ayırmam gereken bütçe nedir ve hangi marka plcyi ilk etap için bana uygun görürsünüz.
Lütfen yorumunuzu esirgemeyiniz.

İlk etap için demişsiniz. Bu nedenle zorlanmadan, bol kaynakla, kolay alım ve kullanım için delta plc olabilir.

Ama s7 1200 siemens te başlangıç için olabilir. Ama deltaya oranla kaynak daha azdır ve ilk etapta sizi biraz zorlayabilir.

Tavsiyem önce iki markanın yazılımlarını elde edip plc olmadan bir çalışın. Sonra tercihi kendiniz yapın.

İlk etap için demişsiniz. Bu nedenle zorlanmadan, bol kaynakla, kolay alım ve kullanım için delta plc olabilir.

Ama s7 1200 siemens te başlangıç için olabilir. Ama deltaya oranla kaynak daha azdır ve ilk etapta sizi biraz zorlayabilir.

Tavsiyem önce iki markanın yazılımlarını elde edip plc olmadan bir çalışın. Sonra tercihi kendiniz yapın.

Delta markasını çok görüyorum internette falan ama gözüm bir yandan Siemens'e kaymıyor değil ama tabi ki maddiyatta ön plana çıkacak biraz.

Piyasada yaygın olarak Siemens kullanılmaktadır.

Bu nedenle Siemens S7 1200 PLC mantıklı bir seçim olur. İstemediğiniz kadar doküman video vs de bulabilirsiniz internette. Kısa sürede gelişim sağlamanız amacıyla iyi bir başlangıç olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri