PLC Sayıcı Devresi Hakkında yardım

qazi

Üye
iki adet buton olacak biri başlatma butonu digeri ise zamanlayıcının ne kadar sayacagını belirleyecek yani ı0.0 a kaç kere basarsam tof un saymasını belirtecem sonra ı0.1 bastıgımda motor calılşıp belirtilen zaman sonunda duracak ben kendım bı devre yaptım ama deneme şansım olmadı dogrulugunu sizin yazdıgınız programla karsılastırcam acil yardım bekliyorum ustalarr...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Mesela örnek olarak sayıcı koyarsın programa. timerin değerinide data blokta değiştirilebilir olarak seçersin. Zaman belirleme butonuna her bastığında atıyorum 10 sayısı ile toplarsın databloğu. Sayıcıyada uzatacağın sayı kadar sabit değer verirsin. Sayıcı atayacağı değer sonunda hem timerın data bloğuna sıfır atarsın aynı anda sayıcıyıda sıfırlarsın. Başka başkada olabilir. Simdilik aklıma böyle geldi anladığım kadarıyla.....

ben şoyle yaptım sizce dogru mu bi sayıcının sayma degerini 10000 yaptım ve C0 sayıcısını movw komutu ile VW0 a attım tof zaman rölesinin zaman degerı yazılan kısmına da VW0 yazdım yani sayıcının degeri ne ise tof o kadar sayacak dogrumu deneme şansım olmadı

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri