plc s7200 çıkış izleme

Orhan5559

Üye
Selam ustalarim ustalarim benim sizden acil yardım almam gerekiyor şimdi makinamız da yukardaki resimde output2.5 çıkışı kendiliğinde durduk yerde enerjileniyor Online olup izledigimizde bu çıkışın nerden nasıl geldigi ni bulamıyorum

Ekli dosyalar

• 1459352678735.jpg
    1459352678735.jpg
    89.9 KB · Görüntüleme: 39
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bu çıkış asıl bizim makinamizdaki aşağı yukarı kaldırma motorunun hareket ckkslarina bağlı bu output kendiliğinden enernilenince motor surucusunu durduruyor yani bu kendiliğinden enerjilenen 2.5outputuna bağlı input 2.2 sensoru gidiyor böylece bizim aşağı yukarı motor surucumuz stopa geçiyor

Bu network bizim aşağı yukarı motor surucumuze ait sartlarimiz

Ekli dosyalar

• 1459353635848.jpg
    1459353635848.jpg
    52.6 KB · Görüntüleme: 32
Slm. Programa online ol değişiklik yapmadan Q2.5 i neyin tuttuğunu göreceksin.
Q2.5 in resetinide izle

çok kolay.q2.5 in paraleline 3 tane ayrı ayrı set fonksiyonunu kullan. adresleride mesala m60.0 m60.1 ve m60.2 olsun. ancak bu set fonksiyonlarının öncesine seri olarak ayrı ayrı i0.7, m0.7, i1.0 NO kontaklarını koy. sistemi tekrar çalıştır. m60 lardan hangisi aktif ise onun öncesindeki kontaklar enerjilenmiştir. anlatım biraz karışık oldu ama programlama kolay.
s7-1200ü iyi bilmiyorum ama omronda difference monitor diye bir fonksiyon var. geldiğinde hem ses çıkartıyor hemde sayıyor. o uygulama tia portal da varmı bilmiyorum.
kolay gelsin.

çok kolay.q2.5 in paraleline 3 tane ayrı ayrı set fonksiyonunu kullan. adresleride mesala m60.0 m60.1 ve m60.2 olsun. ancak bu set fonksiyonlarının öncesine seri olarak ayrı ayrı i0.7, m0.7, i1.0 NO kontaklarını koy. sistemi tekrar çalıştır. m60 lardan hangisi aktif ise onun öncesindeki kontaklar enerjilenmiştir. anlatım biraz karışık oldu ama programlama kolay.
s7-1200ü iyi bilmiyorum ama omronda difference monitor diye bir fonksiyon var. geldiğinde hem ses çıkartıyor hemde sayıyor. o uygulama tia portal da varmı bilmiyorum.
kolay gelsin.
Hocam S71200 değil, S7200 den bahsediyor arkadaşımız, öncellikle ona açıklık getirmek istiyorum. Omrondaki özellik bildiğim kadarıyla Siemens'te yok!

Onun dışında dediğin yöntem mantıklı, değişik varyasyonlu set devreleri kurarsa, hangi bitin anlık olarak gelip gittiğini çok rahat görebilecek, bencede en etkili yöntem @keremsafa arkadaşımın bahsettiği metot.

Kerem safa kardeşim ya dediğin gibi yapmaya çalışıyorum ancak 2.5paraleline bagladimda m60.0 m60.1 ve m60.2 yaptigimda kırmızı olarak veriyor kabul etmiyor fotoğraf çekip aticam yaptığım işlemi

Risky hocam tamam programa ilavesini yapıp plc yükleyip fotograflayip sizlere sorunun çözümü için geri dönüş yapicam bilgi paylasimlariniz için ALLAH hepinizden razı olsun

Forum istatistikleri

Konular
127,962
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri