Plc s7 300'ü nasil yedeklerİm

agenc

Üye
Arkadaşlar Merhaba,
Elimde : 1-Fujitsu-siemens laptop
2-step7 proğram cd 'si
3-prodave s7 cd 'si
4-cpu 315 ile laptop arasında bağlantıyı sağlayan kablom ve ve diğer(cp5511/5512) bağlantı kartları var.
bu şartlar altında plc s7 300 proğramını nasıl yedeklerim. eksik proğram yada donanımım varmı? varsa ne gerekiyor?
-cpu 315 memory kartını yedekleyebilirmiyiz,bunu biz yapabilirmiyiz, değilse kime yaptırabiliriz.

not: ben bu işte oldukça acemiyim. bana eğitim konusunda ve yukarda bahsettiğim işler konusunda yardımcı olacak arkadaşlar varsa haberleşelim.( toplam 16 plc s7 300 sekiz değişik tesiste )

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Eğer hiçbir teslik çıkmazsa, Simatic manager'i çalıştır. File Menüsünden New Tıkla. Açılan pencereden dosyana isim ver. OK tıkla pencereyi kapat. Başka bir pencere açılır.PLC menüsünden "Upload Station to PG"

enisaygoren arkadaşın mesajına ek olarak;
4. madde yazdığın MPI/USB dönüştürücü kablo veya cp5512 hangini kullanacaksan; önce OPTIONS tabı altından SET PG/PC INTERFACE ile hangi cihaz yardımıyla PLC ile Laptop ın arasında bağlantı kuracağını ayarlaman gerekiyor...

enisaygoren ve FLİMBO ; Arkadaşlar paylaştığınız bilgiler için çok teşekkür ederim.
Sahada uygulamada karşılaşacağım sorun olursa ümit ederim ki yardımcı olursunuz.
Bu konu benim için kariyer açısından çok önemli.Tüm arkadaşların katkısını bekliyorum.
saygılarımla.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri